Seisukoht

Seisukoht | Linnulaul või laulupidu (6)

Geidi Raud, video- ja fototoimetuse juhataja, 3. juuli 2019, 17:12
Foto: Martin Ahven
Kolmapäevase Õhtulehe veergudel rääkisid inimesed, miks nad pole kunagi laulu- ja tantsupeol käinud. Oli siis põhjuseks kodukoha kaugus Tallinnast, kartus suurte rahvamasside ees, lapsepõlvetrauma või ei meeldinud lihtsalt liigrahvuslikud üritused. Ja see kõik on täiesti okei. 

Noor inimene, kes eelistab Weekendil bassirütmis kargamist või Intsikurmu festivalil suu maigutamist laulu- ja tantsupeole, pole kohe tropp. Just seetõttu, et elame vabal maal, võibki iga inimene ise valida, millisele peole ta läheb ja millisele mitte. 

Ka mind sundis muusikaõpetaja mudilaskooris lõõritama. Käisin väikese võrokana ka laulupeol ära ja ärkasin Lasnamäe koolimajas pasteeritud näoga ning eksisin suurel lauluväljakul ära. Uuesti enam pole läinud. Ka sel korral põgenen laulupeo ajal Tallinnast Võrumaale. Kui pealinn kihab massidest, on mõnusam nautida Lõuna-Eesti rahu ja vaikust. Ujuda piltilusas metsajärves, kolada mööda viljapõlde ja kuulata vanematekodu trepil linnulaulu.

6 KOMMENTAARI

p
Piret 18. juuli 2019, 17:46
Miks nad mõlemad ei või olla? Ikka meeleolu ja sündmuste tähtsust silmas pidades.
r
Riigel 15. juuli 2019, 18:22
Jah, inimesed on erinevad. Paljudele meeldib massis kaasa elamine, olenemata sellest, mis üritus toimub või mida tehakse . Ise kuulun nende hulka , ke...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee