Võitlus arstiabi säilimise pärast on igati õigustatud, sest piirkondadest sõltumata, maksavad kõik võrdselt sotsiaalmaksu. Arusaamatuks jääb, et miks osad arstid ei ole nõus käima Tartust väljaspool tööl? Omaette küsimus on seegi, et mida tehakse selleks, et noored, eriti põlvakad, ära ei koliks? Miks eelistatakse uuselamurajoone Ülenurmel, Ilmatsalus ja kaugenetakse oma vanematest? Näiteks Põlvaga sarnases väikelinnas Elvas on noorte perede osakaal märgatavalt suurenenud ja sinna on kolinud päris palju põlvakaid. Miks? Mida võiks Põlva eeskujuks võtta, et ka uusi elanikke juurde tuleks?
Lepingule sulgeda sünnitusosakond Põlvas alates 2020.a. kirjutas alla minister Jevgeni Ossinovski. "Ka 2017. aasta novembri viimastel päevadel Ossinovski poolt allkirjastatud Põlva haigla funktsionaalne arengukava lähtub samuti sellest kokkuleppest ning ütleb, et 2020. aastal enam sünnitusabi ei planeerita"
Miks siis ei peatata? Mis meil seni paremaks on läinud? Ah õigus küll, peamine vajadus ju täidetud, alkohol läheb mingil ajal ilmselt odavamaks. Oleks võinud normaalsete inimeste peale ka mõelda ja pigem kütuseaktsiisi langetada.
Yoko Alender kerjab raha Tallinna haiglatele, et aidata alustada elu. Kuid kuidas peavad sündima väikesed Lõuna -Eesti beebid? Maanteeserval, sõitma läbi pika tee haiglani, kust teinekord tagasi saadetakse ja siis laps ei jõuagi ära oodata ja sünnib ikka maantee serval. Mis saab, kui on raske sünnitus? Sulgeme aga sünnitusosakondi. Kas väikesed Lõuna -Eesti beebid polegi olulised? Aitame ainult niigi rikkamaid!