Maailm

LASTEHAIGLA COLUMBUSES: millises kohas saab väike Annabel geeniravi? (3)

Toimetas Aare Kartau, 3. juuli 2019 15:04
Nationwide'i lastehaigla Columbuses.Foto: Wikimedia Commons
Haruldast spinaalset lihasatroofiat põdev väike eestlane Annabel on USAs ning ootab seal peatselt algavat geeniravi. Mis linn õieti on see Ohio osariigis asuv Columbus ning kui prestiižne on Nationwide'i lastehaigla, kus tüdrukut ravitakse?

Columbus on progressiivne suurlinn

Samal teemal

Columbus on Ohio osariigi pealinn ning ühtlasi ka rahvarohkeim linn. Seal elab ligi 900 000 inimest ning seda on nimetatud üheks kiiremini arenevaks suurlinnaks kogu Ameerika Ühendriikides. Ameerika avastaja Christoph Kolumbuse järgi nimetatud linn asutati 1812. aastal ning tänaseks päevaks on see muutunud väga mitmekülgseks paigaks. „Ameerika suurimaks väikelinnaks“ nimetatud Columbus paistab silma heal tasemel teadustöö ning meditsiiniga. Samuti on seal märkimisväärne toitlustus, kunst ning moedisain. Üldiselt on tegu väga progressiivse ja hipsterliku linnaga.

Columbus asub mitmetele USA suurlinnadele väga lähedal, mistõttu elab 48% ameeriklastest Ohio pealinnast vaid 600 miili raadiuses. Atlanta, Chicago ning New York on linnast vaid vähem kui päevasõidu kaugusel. 2016. aastal nimetas ajakiri Money Magazine Columbust üheks kuuest „parimaks suurlinnaks“ tuues esile kõrgelt haritud tööjõu ning suurepärased palgad.

Columbuse linna panoraamvõte. Foto: Wikimedia Commons

Nationwide'i lastehaigla on tasemelt USA seitsmes pediaatriakliinik

Nationwide Children's Hospitali on viimastel aastatel hinnatud riikliku meedia poolt üheks Ameerika parimaks lastehaiglaks, mida külastab aastas ligi 1,5 miljonit patsienti. Meditsiinitöötajaid töötab asutuses 1448 ning kogu personali 12 291. Tegu on USA suuruselt teise lastehaiglaga. Teadusliku uurimistöö koha pealt on Columbuses asuv haigla USAs esikümnes. Seal teevad teadustöid ning saavad õppetunde ka Ohio riikliku ülikooli meditsiinikolledži tudengid.

1892. aastal üheksa voodikohaga tegevust alustanud Columbuse lastehaigla on rohkem kui 100 aastaga arenenud mõjukaks kliinikuks. 2006. aastal sai meditsiiniasutus Nationwide'i sihtasutuselt 50 miljoni dollari suuruse annetuse, mille järel muudeti kliiniku nimi Nationwide'i lastehaiglaks. Asutust on nimetatud perekeskseks haiglaks – abi vajavate laste kõrval keskendutakse ka nende vanemate heaolule.

U.S. News & World Reports 2018-19 aasta edetabeli järgi on Nationwide'i haigla kolm tugevamat külge vähiravi (riigis 4. koht), neuroloogia (7.) ja ortopeedia (9.). Kokku asetus Ohio osariigis asuv kliinik riigis ligi 200 lastehaigla seas seitsmendale kohale. 2004. aastal teenis Columbuse lastehaigla ka „Magnet Recognitioni“, mis on põetamise kõrgeim tunnustus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee