Eesti uudised

Õiguskantsler: koolilastele tuleks õpetada asja- ja võlaõiguse aluseid (23)

Siim Randla, 3. juuli 2019, 07:20
Ülle Madise Foto: Stanislav Moškov
Vastuseks Jaan Tõnissoni instituudi kodanikuhariduse keskusele teatab õiguskantsler Ülle Madise, et ühiskonnaõpetuses tuleks õpetada ka alaealise õigusvõime, teovõime ning asjaõiguse ja võlaõiguse aluseid. 

Jaan Tõnissoni instituudi kodanikuhariduse keskus küsis õiguskantslerilt ettepanekuid, mida tuleks noortele ühiskonnaõpetuses õpetada. „Tuginedes õiguskantslerile saadetud pöördumistele, leian, et noortele tuleks juba koolis selgitada erinevate ühiskonnaelu valdkondade aluspõhimõtteid,“ teatas õiguskantsler.

Tema sõnul võiksid kooliõpilased saada alusteadmised järgmistel teemadel: isiku põhiõigused, -vabadused ja kohustused (ka kohustus teiste õigusi austada);  demokraatia aluspõhimõtted, inimeste võimalus osaleda riigivõimu teostamises valimiste, rahvaalgatuse ja rahvahääletuse kaudu, valimissüsteemi üldpõhimõtted, samuti perekonnaõiguse alused (sh vanemate vastutus, vanemate võrdsed kohustused ja õigused lapse suhtes, vastastikune ülalpidamiskohustus).

Õpetada tuleks ka alaealise õigusvõimet ja teovõimet ehk vastutust oma tegude eest, sh kriminaalvastutust, asjaõiguse ja võlaõiguse aluseid (omandi mõiste, lepingute täitmise kohustus), tööõiguse aluseid (sh laste töötamise reeglid).  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee