Maailm

VIDEO | Kümnendi suurimad vihmasajud tekitavad Indias kaost, 18 inimest on hukkunud (4)

Toimetas Hindrek Pärg, 2. juuli 2019 19:32
Üleujutused MumbaisFoto: AFP/Scanpix
India finantskeskust ja suurimat linna Mumbaid tabanud üleujutused tekitavad kaost, põhjustades vähemalt 18 inimese surma ning häirides rongi- ja lennuliiklust. 

Ametnike sõnul on tegu kümnendi suurima sajuperioodiga. Juuli kahe esimese päevaga on taevast alla tulnud üle 550 millimeetri sademeid. Seda on rohkem, kui terve juunikuu peale kokku. Ametivõimud palusid teisipäeval kõikidel ka koju jääda, kuulutades välja riigipüha. 

Tugevad vihmasajud põhjustasid Maladi nimelises äärelinnas asuval ehitusplatsil 15 inimese surma. Uurijate sõnul ei pidanud ehitatav sein vihmasajule enam vastu ning varises kokku.

Linna madalad piirkonnad on muutunud üleujutuspiirkondadeks ning nii mõnedki elanikud ei pääse kodudest väljagi. Mõnede süüdistavad kohutavates oludes linnaisasid, kes ei valmistunud tugevaks vihmasajuks ette. 

Tugevate vihmasajude tõttu on tugevalt häiritud ka linnalähirongide võrgustik, mida peetakse Mumbais elutähtsaks. Ametnikud sulgesid mitu liini, tuues põhjuseks "looduse viha." 

Mumbai rahvusvahelise lennujaama peamine lennurada on samuti suletud. Suures vihmasajus libises maandunud lennuk lennurajalt välja. Keegi viga ei saanud. 

India suuruselt teise lennujaama teine lennurada töötab, ent üle 50 õhusõiduki on ümber suunatud ning üle 50 lennu on tühistatud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee