Eesti uudised

Endine minister Kaia Iva sai töökoha! (41)

Marvel Riik, 2. juuli 2019, 16:31
Kaia Iva.Foto: Tiina Kõrtsini
Alates 28. juunist määrati kolmeks aastaks AS Hoolekandeteenused nõukogu liikmeks Kaia Iva, kes kevadel lahkus sotsiaalkaitseministri kohalt ja plaanis suve nautida.

Õhtuleht külastas Iva tema viimasel ministri päeval 29. aprillil. Siis ütles Iva, et tal pole tulevikuplaane. Tegelikult neid tal ikkagi oli: Iva plaanis koduselt puhata, suve pere seltsis veeta ning aiamaal askeldada. „Töö lõppeb ju imekenal ajal,“ ütles Iva toona.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Oskar Lepiku sõnul tekkis Hoolekandeteenusel vajadus leida uus nõukogu liige pärast seda, kui nõukogu liige Janek Jussi esitas tagasiastumise soovi.

„Nõukogu tulemusliku töö oluline eeldus on nõukogu liikmed ja nende isikuomadused – kogemus, pühendumus, erialased oskused, järjepidevus, kollegiaalsus, aga ka enesekindlus ja julgus tõsta üles ning arutada olulisi küsimusi,“ selgitas Lepik endise sotsiaalkaitseministri määramist nõukokku. „Kaia Ival on hea ülevaade valdkonnast, selle kitsaskohtadest ning ka riiklikest arengusuundadest. Samuti on tal selleks tööks vajalik teadmiste ja kogemuste pagas.“

Lepiku selgituste järgi valib riigi äriühingute nõukogude liikmeid erapooletu nimetamiskomitee. „Komitee ülesanne on teha ettepanekud äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, nõukogu liikmete arvu ja makstava tasu kohta,“ täpsustas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee