Repliik

Küsimus | Kes tohib usutleda riigireeturit? (1)

Arvamustoimetus, 2. juuli 2019, 17:38
Foto: KAPO videokaader
Kes otsustab ja mis alustel, milline väljaanne saab intervjueerida vangi? Kas USA väljaande The Atlantic intervjuule riigireetur Deniss Metsavasega eelnes ka teisi intervjuusoove?

Kristin Rammus, justiitsministeeriumi pressiesindaja: Selle üle, kuidas kinni peetud isik meediaga suhelda saab, otsustab asutus, kus ta paikneb – arvestades asutuse kohta kehtivaid norme. See võib olla nii vangla, kohus kui ka uurimisasutus.

Nagu The Atlantic artiklist lugeda võib, toimus kohtumine märtsis kaitsepolitsei majas. Kui inimene on kaitsepolitseile uurimistoiminguteks üle antud, siis käib ajakirjandusega suhtlemine sel ajal vastavalt kaitsepolitsei jaoks kehtivale regulatsioonile.

Kui ajakirjanik soovib suhelda vangiga, toimub see samadel alustel nagu vangide omaste puhul. See tähendab, et ajakirjanikul on õigus vangiga kirjavahetust pidada, vangil on õigus ajakirjanikule vangla taksofonist selleks ette nähtud aegadel helistada ning kui vang on nõus, saab intervjuud diktofoniga lindistada lühiajalise kokkusaamise raames.

Seega juhul, kui Deniss Metsavas soovib, võib ta ka vanglas ajakirjanikuga kohtuda. Riigivastase kuriteo eest karistatu suhtlust võib halduskohus vangistusseaduse § 25 järgi piirata, kuid ei ole seda praegu teinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee