Krimi

Narva ilusalongis abikaasa mõrvanud mehele mõisteti 18aastane vangistus (22)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. juuli 2019, 14:34
Foto: Aldo Luud
Viru maakohus mõistis teisipäevase otsusega 43aastase Sergei Golubevi süüdi oma naise tapmises piinaval ja julmal viisil, määrates talle karistuseks 18aastane vangistus. 

Sergei Golubevi süüdistati selles, et ta eelmise aasta 21. aprillil, olles alkoholijoobes, tappis Narva linnas asunud ilusalongis tüli käigus oma abikaasa. Süüdistuse järgi tekkis abikaasadel tüli armukadeduse pinnalt ning Sergei Golubev peksis ning lõpuks kägistas kannatanu. Samuti lõhkus ta suurema osa ilusalongi sisustusest. Kannatanu suri sündmuskohal. Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Jaanika Kõrgmaa palus mõista süüdistatavale 14aastane vangistus.

Õhtuleht, 25. aprill 2018.Foto: Õhtulehe arhiiv

Samal teemal

Kohtu hinnangul väljendas Sergei Golubev oma tegudega erilist hoolimatust inimelu ja inimkeha kui väärtuse suhtes, põhjustades oma abikaasast kannatanule suurt valu pikema aja kestel. Rohkeid vigastusi üle kogu näo, pea ja keha ning hapnikupuuduse. Kohtu hinnangul ei olnud 14 aastat taolise brutaalse ja kannatanule piina põhjustanud teo eest piisav karistus. Seetõttu leidis kohus, et Sergei Golubevi karistuseks tuleb mõista 18 aasta pikkune vangistus. Mõrva eest on seadusandja ette näinud 8-20 aastat vangistust.

Kohus rahuldas ka kannatanute tsiviilhagi mittevaralise kahju nõudes, mõistes süüdistatavalt kannatanutele välja 30 000 euro suuruse kahjuhüvitise.

Süüdistataval tuleb tasuda ka menetluskulud ligi 6 000 eurot.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee