Postimehe majaFoto: Asso Pikk
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Hindrek Pärg 2. juuli 2019 14:08
Vabaühendus Reporters Without Borders (RWB) ehk Piirideta Ajakirjanikud kritiseeris Postimehe omanikku Margus Linnamäed selles, et ta on muutnud lehe oma konservatiivsete vaadete hääletoruks, ja pani talle südamele austada väljaande sõltumatust.

ERRi uudisportaal kirjutas, et RWB Euroopa Liidu ja Balkani osakonna juht Pauline Adès-Mével märkis, et neile valmistab tõsist muret näha, kuidas Eesti ühe vanima ja väärikama ajalehe omanik nii avalikult sekkub toimetuse töösse.

"Uudistetoimetuse, majandustoimetuse, uuriva toimetuse, sporditoimetuse ja arvamustoimetuse juhid on lahkunud, sest Linnamäe on Postimehe muutnud rahvuskonservatiivse vaadete hääletoruks," kritiseeris vabaühendus ja märkis, et Linnamäe on erakonna Isamaa toetaja, kes kasutab oma meediaimpeeriumi isiklike vaadete levitamiseks.

RWB suhtles ka Postimehe vastutava väljaandja Merili Nikkologa (keda ühendus nimetab Linnamäe kõneisikuks), kes nimetas osakonnajuhtide lahkumist loomulikuks arenguks ja toonitas, kui oluline on olla rahvuslike juurte kestmise survegrupp ja vahikoer.

RWB hoiatab, et Postimehe omaniku selline käitumine võib ohustada nii Eesti kõrget (2019. a seisuga 11.) kohta Piirideta Ajakirjanike ajakirjandusvabaduse edetabelis kui ka üleüldist suhtumist ajakirjandusvabadusse riigis.