Krimi

KOHUTAV TAPATÖÖ: 16aastane noormees põletati majja sisse. Naabertalu perenaine: „Küllap tema sõbrad need süütajad olidki.“ (55)

Asso Ladva, 2. juuli 2019, 00:01
ALLES JÄI AINULT AHERVARE: Elumajast on järel ainult müürid. Foto: Aldo Luud
Pühapäeva ennelõunal läks Tartumaa Kükitaja küla elanik uurima, miks võõrad mehed naabertalu juurest kiiruga ajama panevad. Suurest teest veidi eemal asuva majani jõudes märkas ta selle seest suitsu tõusvat ja teatas kohe päästeametile.

Pritsimeeste töö oli sel korral äärmiselt ebameeldiv, sest põleva maja teiselt korruselt leidsid nad surnukeha. Nagu teatas veidi hiljem politsei, leiti majast tõendeid, et tegu oli süütamisega. Veel veidi tööd ja selgus, et majja põles sisse samas talus elanud 16aastane noormees. Kiiresti sai politsei jälile ka süütajatele. 

„Politseioperatsiooni käigus pidasime ööl vastu esmaspäeva kinni kaks joobes meest vanuses 21 ja 22 aastat, keda on seni kogutud tõenditele tuginedes alust seostada raske kuriteoga,“ ütleb Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo politseileitnant Rain Vosman. „Kuigi noore inimese elu see tagasi ei too, saame kinnitada, et kahtlustatavad on kinni peetud ja arestimajas.“ Mõlemad mehed on politseile varasemast tuttavad, üht on varem vägivallakuritegude eest karistatud.

Topsisõbrad pöörasid tülli

Vosmani sõnul võib esialgsetel andmetel pidada raske kuriteo põhjuseks noormeeste omavahelist arveteklaarimist. „Millised sündmused konkreetselt nii raske kuriteo ja noore inimese surmani viisid, selgitame täpsemalt käimasolevas kriminaalmenetluses,“ sõnab ta.

Tegu on mõrvaga eriti piinaval ja üldohtlikul viisil, ütleb sündmuskohal menetlust juhtinud prokurör Maarja-Liisa Sari. Ta lisab, juhtunu muutis eriti traagiliseks asjaolu, et noor inimene oli tapetud eriti julmalt, põletades ta surnuks omaenese kodus.

Naabertalu perenaine teab, et talus elab vana perenaine ja tema tütar koos pojaga. Vana peremees lahkus elavate seast paari aasta eest. Poisiga olevat häda olnud, ei tahtnud ta koolis käia ega töökohta pidada, aga tassis kohale kahtlasi sõpru.

„Küllap tema sõbrad need olidki,“ oletab ta, sest kodu kaotanud pererahvaga ta rääkinud ei ole. „Kui see nüüd oli nende kasupoeg.“ Ta lisab, et kahju on inimestest, kes andsid lastekodulapsele kodu, aga nüüd jäid kõigest ilma.

Kole üllatus naabritele

„Tavaline keskmine eesti pere,“ ei oska järgmise majapidamise peremees õnnetust tabanud pere kohta esimese hooga midagi öelda. „Oleme siin ainult suviti, varemalt sai sealt mune toodud, nad pidasid kanu. Viimasel ajal jäi suhtlemine harvaks, aga kunagi sai tihedamalt läbi käidud.“

„Meie saime õnnetusest alles vastu õhtut teada, üle tee naabrid ütlesid,“ meenutab ta. „Tulime laupäeva õhtul Tallinnast, magasime kauem ja ilmselt oli tuul teisele poole, sest mingit tuld ei näinud ega suitsulõhna ei tundnud. Tavaliselt on ikka nii, et kui suitsu tunned, siis hakkad uurima, kust see tuleb. Päästeameti autot nägime küll mööda sõitmas, aga rahulikult sõitis.“

Tema jutu järgi elas talus vanaproua, kellel on kaks tütart. Naised olid oma elu peal ja talus ei elanud, kuid mäletamist mööda võttis üks tütar, kes kaua aega lapsi ei saanud, perre kasupoja.

„Ei tea, kas temaga juhtuski see õnnetus?“ oletab naaber. „Temaga olevat raske olnud, pruukis alkoholi ega tahtnud tööl käia.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee