Eesti uudised

Mailis Reps: Mart Helme ei ole kursis Tallinna Ülikooli tegevusega, tema sõnavõtt tugineb kuulujuttudele (67)

Toimetas Hindrek Pärg, 1. juuli 2019 20:56
Mart Helme ja Mailis RepsFoto: Teet Malsroos
Mart Helme käis oma sõnadega hoolimatult ja solvalt ringi, kui nimetas Tallinna Ülikooli (TLÜ) olematu teadustasemega kooliks, leiab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. 

Nädalavahetusel ütles Mart Helme EKRE volikogul, et TLÜ-le ei tohiks teadusraha anda. "Täiesti olematu teaduse tasemega ja ilmselgeks propagandaasutuseks muutunud Tallinna Ülikooli nuumata hobusevaraste koolitamiseks? See ei ole raha, mis väärib teadusesse paigutamist," olid erakonna esimehe sõnad.

Repsi sõnul tuleb teha suur kummardus Tallinna Ülikooli rektorile Tiit Landile, kes on ministri hinnangul teinud suurepärast tööd, millest on raske mööda vaadata. "Ülikoolis on läbi viidud mitmeid reforme, mis on muutnud kooli töö efektiivsemaks ja õppetöö kvaliteetsemaks.”

Repsi sõnul ei ole Haridus- ja Teadusministeeriumil põhjust kahelda Tallinna Ülikoolis. “Tallinna Ülikooli näol on tegemist kõrgkooliga, mis kuulub 7 protsendi parimate ülikoolide hulka. TLÜ on riigile hea partner mitmes olulises valdkonnas, näiteks õpetajate koolitamisel. Ka minu isiklik kogemus Tallinna Ülikooliga on positiivne," sõnas minister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee