Pole midagi. Kodune laoseis kannatab veel, siis otsustame Läti või Eesti kasuks. Kaks korda aastas pole raske Lätti sõita. Suvel on seal muudki vaadata.
Vaevalt,et kauplustel on praegust suured alkoholi jäägid.Üldjuhul on ikka kallis alkohol ainult müügisaalis riiulil.Mõistusega mõtlev kaupmees ei tellinud enam suures koguses alkoholi sisse,teades aktsiisi langetamisest ette.
Selge see,et kasumit tahetakse teenida.Aga kas siis ikka peab kaupluse laopinna viina alustega täitma.Vaevalt,et neil praegust suured kogused sees on,teades aktsiisi langetamisest.Lollid on need,kes loodavad,et kallis alkohol riiulil kasumit toob.
aktsiis langetagu või nulli, aga kaupmees võtab ikka oma osa ja kas siin ei pea juba valitsus sekkuma sellisesse hinnapoliitikasse. Mingisugused reeglid peavad ikka olema, et säiliks stabiilsus.
Mis see antud teemasse puutub? Jutt käib aktsiisi langusest mitte tõusust. Mina ei vastuta poeomanike tegemiste eest, räägin, kuidas asjad on. Kaupmees võib letihinda ka vaatamata langenud aktsiisile hoopiski tõsta, see on iga kaupmehe enda otsus, mis hinnaga ta oma kaupluses kaupa müüb.
Grossi 2liitrine oli ikka 2.88 just praegu :(
Lätis pea poole odavam õlu, vaja varsti teha trett Valka ja Caravelle täis laduda. Eelmise käimisega sai peaaegu aasta aega läbi :)
Kuna meil asutustel- ettevõtetel tulumaks puudub, maksustatakse ju peamiselt tööjõudu ning tarbimist (käibemaks+aktsiisid) ning enamus kaubandusest kuulub mitteresidentidele (välisfirmad), siis nihverdadaks suuremjagu kasumist maksuvabalt või väikese tulumaksuga (refid ju alandasid ka enne 20% dividentidelt võetava tulumaksu 14%. Soomes ju mõned aastad tagasi alandati osadel kaupadel käibemaksu, alul natuke oli hinnavahet näha, aga enamusel kaupadel lühikese ajaga kosus endiseks.
Tegelikult ju peaks aktsiisi vähenadmisega olema ka käibemaks väiksem.
Ma ei saa aru sellest kirjatükist. Aktsiis võis ju langeda alates 1. juulist, aga poed ostavad kaupa lattu, et oleks, mida riiulitele panna. Siit tulebki nüüd arvestada, et pole üldiselt võimalik koheselt hinda alandada, sest laos on kaup kallima aktsiisiga. Kui vanad laovarud otsas, siis uus ostetud partii peaks olema madalama aktsiisiga maksustatud, seega ka poed võiks letihinda alandada.
Lubada hea, lisaraha veel parem/ 2. juuli 2019 09:14
Müüjad üritavad nüüd teenida, egas muud kui tuleb kehtestada lisamaks neile, kes aktsiisi vähenemise võrra hindu ei langeta. Selle oleks pidanud tegema korraga, koos aktsiisi vähendamisega.
Riik peaks täielikult reguleerima ja kontrollima nii kütuse kui ka alkoholi hindu. Loodetav raha läheb kaupmehe taskusse, mitte riigikassasse ja kuna olulist hinnamuutust tegelikult ei tule, käib rahvas ikka Lätis edasi kuna seal langeb hind reaalselt. Rikastuvad vaid rikkad aga ju nii see ette oligi nähtud.
Rimi lubaski alguses,et ei lase hindu alla.Nüüd lasi mõne kopika ja arvab,et eestlased oma poekettidega joonduvad soomlaste järgi.Vaatame,kas on siis kartelli diil või ei.
Oled tõesti müüja! Numbritest jagad sama palju kui kits jalgrattast! Hinna tõusu juures tuleb teenida, et uute hindadega uut kraami sisse osta! Päris kahju su eelmisest tööandjast!
Kui aktsiis tõusis,siis kohe oli märgata.Eelnevalt telliti kauplustesse suured kogused enimmüüdavat alkoholi sisse ja hinnad tõusid kohe kõigil toodetel.Nüüd siis ei saa langetada enne,kui laovarud müüdud.Olen endine müüja ja tean,millest röögin.