Eesti uudised

GRAAFIKUD | Aktsiisilangetuse esimesel päeval pole poodides suurt hinnavahet märgata (39)

Ohtuleht.ee, 1. juuli 2019 21:31
Alkoholihinnad 28. mail Kadaka SelverisFoto: Martin Ahven
Esimesest juulist langes õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäär 25 protsendi võrra. Mitmed jaeketid saatsid juuni lõpus võidu pressiteateid, lubades hindu sisuliselt kohe langetada, kuid kas välja öeldud lubadused ka realiseeruvad? Õhtuleht külastas 28. mail, 20. juunil ning 1. juulil nelja jaeketi poode ning võrdles alkohoolsete toodete hindu. 

Selver 

Selver oli üks poekettidest, mis lubas hindu pärast aktsiisi langemist alandada. Ometi polnud 1. juuli lõunapaiku vähemalt Kadaka Selveris ühtegi vägijooki võrreldes 20. juuniga võimalik soodsamalt osta. Paar mööndust tuleb siiski teha, sest näiteks Saku Originaali ja A. Le Coq Premiumi pudelitele kehtis täna veel viimast päeva kampaaniahinnad. Sama kehtib ka Viru Valge kohta. 

Selveri puhul tasub siiski oodata ja veidi aega anda, sest kokku lubati juuli- ja augustikuu jooksul muuta 500 toote hinda. 

Alkoholihinnad 28. mail Kadaka Selveris Foto: Martin Ahven
Alkoholihinnad 20. juunil Kadaka Selveris Foto: Martin Ahven
Alkoholihinnad 1. juulil Kadaka Selveris Foto: Martin Ahven

Prisma 

Erinevalt Selverist, oli Mustika keskuse Prismas soodsamaid hindu juba näha. Näiteks pooleliitrised Saku Originaal ja A. Le Coq Premiumi pudelid maksid juulikuu esimesel päeval 14 senti vähem kui 20. juunil. 

Märgatavalt oli langenud aga pooleliitrise Laua Viina hind - kui 28. mail sai pudeli kätte 7,39 euro eest, siis 1. juulil maksis toode 5,89. Seega hinnavõit euro ja 50 senti. 

Alkoholihnnad 28. mail Mustika Prismas Foto: Martin Ahven

Alkoholihinnad 1. juulil Mustika Keskuse Prismas Foto: Martin Ahven
Alkoholihinnad 1. juulil Mustika Keskuse Prismas Foto: Martin Ahven

Rimi

Sarnaselt Selveriga, polnud Sõpruse puiestee Rimis suurt hinnaerinevust märgata. Samas tuleb silmas pidada, et näiteks Saku Originaali ja A. Le Coq Premiumi purkidele kehtis täna veel viimast päeva kampaaniahind, mis algas enne jaane. Küll aga on langenud võrreldes 20. juuniga A. Le Coq Premiumi pudeli hind kümme senti. 

Kokkuvõttes peaks ka Rimile andma natukene aega ning võib-olla uuel nädalal kajastub langenud alkoholiaktsiis ka jaeketi lettidel. 

Alkoholihinnad 28. mail Sõpruse puiestee Rimis Foto: Martin Ahven
Alkoholihinnad 20. juunil Sõpruse puiestee Rimis Foto: Martin Ahven

Alkoholihinnad 1. juulil Sõpruse puiestee Rimis Foto: Martin Ahven

Maxima

Ka Vilde teel asuvas Maximas polnud 1. juulil soodsamaid hindu näha peale Laua Viina oma, mis oli langenud hoolimata eelnevatel kordadel käinud kampaaniatest - 0,5 liitrise pudeli sai kätte 5,79 euroga. Samas polnud võrreldes mai lõpuga muutunud Viru Valge ega Saaremaa viina hind. Sama saab ka öelda õllede kohta, sest näiteks Saku Kuld, Saku Originaal ja A. Le Coq Premium olid saadaval sama hinna eest, mis mais ja juunis.