ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Vaata, kuidas toidetakse kümned tuhanded laulu- ja tantsupeolised (8)

Kalle Valge, 1. juuli 2019 21:09
Foto: Tiit Tamme
Kokku jagatakse Naiskodukaitse esinaise Airi Toomingu sõnul lauljatele, tantsijatele ja muusikutele nädala jooksul laiali 61 tonni suppi, mis tähendab 180 000 supiportsjonit. Peoliste lõunamenüüs on viis erinevat suppi, millele lisaks jagatakse nädala jooksul välja ka 12 000 pätsi leiba.

Välisööklate toimimise ja suppide jagamise eest hoolitsevad 130 naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast, kes on peoks valmistunud veebruarist alates. Airi Toomingu sõnul on tegemist erakordselt mahuka tööga, kuid tänu varasematelt pidudelt saadud kogemusele ollakse peonädalaks valmis.

Samal teemal

Ettevalmistust nõudis Toomingu sõnul nii peonädala vabatahtlike leidmine kui ka suures mahus vajaliku varustuse ja köögitehnika hankimine, mis tuleb kokku paljudest erinevatest kohtadest.

„Peo mahtudega oleme tuttavad juba varasematest pidudest, mistõttu usun, et oleme teinud korraliku ettevalmistuse ja kõik sujub plaanipäraselt ning iga peoline saab kõhu täis,“ rääkis Tooming.

Nädala teises pooles kerkib lisaks Kalevi staadioni kõrval asuvale välisööklale ka Tallinna Lauluväljakule püstitatav laulupeoliste toitlustusala. Töömahukamad päevad on naiskodukaitsjatele reede ja laupäev, mil tuleb mõlemas köögis ühtekokku supp valmistada ja laiali jagada enam kui 45 000 peolisele. Laupäeval toimub peoliste toitlustamine Tallinna Lauluväljakul, mil peolised võetakse vastu otse rongkäigult.

Samal teemal

02.06.2019
GALERII | NATO sõdurid aitavad lauluväljakut suureks laulupeoks valmis seada
02.06.2019
GALERII | Laulupeo tuli jõudis eile Harjumaale
01.06.2019
LAULU- JA TANTSUPIDU PILDIS | Pererühmad vihuvad tantsu harjutada ja supipada juba podiseb
01.06.2019
Aastakümneid laulu- ja tantsupeomärke kogunud Mart Puust otsib oma haruldasele kogule kosilast