Eesti uudised

NUTISÕLTLASED? Eesti noored on ühed aktiivseimad sotsiaalmeedia kasutajad (10)

Toimetas Viljar Voog, 1. juuli 2019, 16:51
Kes käib Facebookis või mujal sotsiaalmeedias postitamas? 96 Eesti noori! Foto: Martin Ahven
Pühapäev oli rahvusvaheline sotsiaalmeedia päev ja selle tähistamiseks valgustas Eurostat meid eurooplaste harjumuste kohta. Eesti noored on sotsiaalmeedias väga aktiivsed, vanuritest on mõni konto aga kõigest igal viiendal.

Uuringus osalesid 16-74aastased inimesed üle Euroopa, kellelt küsiti väga lihtne küsimus: kas nad on osalevad sotsiaalvõrgustikes ehk kas neil on Facebooki, Twitteri või muu selline konto ja kas nad on seal aktiivsed (2018 seisuga).

Eestlastest vastas jaatavalt vaid 64 protsenti küsitletutest, mis annab selles järjestuses nutiriigile veidi kummastava 15. koha. Tabeli tipus troonivad islandlased (91%), lõpus virelevad prantslased (42%).

Euroopa liidus kasutab sotsiaalmeediat 56 protsenti inimesi.Foto: Eurostat

Eestlased tõusevad tabelis märgatavalt vanusegrupis 16-24: 96 protsendiga jagatakse 37 riigi seas Kreekaga kuuendat kohta. Esikohal on jätkuvalt Island 98 protsendiga, järgnevad Horvaatia, Montenegro, Taani ja Tšehhi, kus sotsiaalmeediakontot ei ole sajast noorest vaid kolmel. Tabeli lõpus on jätkuvalt Prantsusmaa 77 protsendiga ning neist jäävad maha vaid Bosnia ja Hertsegoviina noored (75%).

Vanemad eestlased aga suured sotsiaalmeedia sõbrad pole. 65-74aastaste seas on aktiivsed vaid 20 protsenti eestlasi ehk iga viies. See annab samas 15. koha. Troonib ikka Island – seal askeldab sotsiaalmeedias 65 protsenti vanuritest. Noorte seas hiilanud montenegrolastest on kõige kõrgemas vanuserühmas aktiivsed vaid kolm(!) protsenti. Ühekohalise tulemuse saavad kirja ka Bulgaaria, Serbia (mõlemad 8%) ja Kreeka (9%).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee