Eesti uudised

ÕL VIDEO | KATSE: millistes Tallinna toidukohtades saab oma topsiga kohvi kaasa osta? (13)

Reti Jõerand | Video: Robin Roots, 3. juuli 2019 11:22
Foto: Robin Roots
Kui paljudes Tallinna kesklinna toidukohtades saab oma topsiga kohvi kaasa osta? Millistes kohtades saab selle eest ka soodustust? Õhtuleht otsustas selle järele uurida.

Eksperimendi ajendiks on hiljutine Marilyn Jurmani blogipostitus, kus ta kirjeldab Viru tänava McDonald'sis toimunud vahejuhtumit, kus klienditeenindaja ei olnud talle nõus müüma oma topsiga kohvi kaasa. "Läksin leti äärde, ulatasin oma tassi ja palusin ühe väikese cappuccino kaasa. Järgnes väike paus ning korraks tundus, et noormees hakkas kätt mu tassi poole sirutama. Siis aga vaatas mulle otsa ning ütles, et nemad teenindavad vaid McDonald'si ühekordsete topsikutega," kirjutab Jurman oma blogis. 

Edasi suundume Narva maantee Caffeine kohvikusse. Esitan sealsele müüjale sama küsimuse. Vastus tuleb pikema mõtlemiseta. "Jah loomulikult saab. Oma topsiga lisandub ka soodustus -10%," sõnab teenindaja.

Järgmine koht on Viru tänava Hesburger. Sealne klienditeenindaja on minu palve peale natukene segaduses ja palub mul küsimust korrata. Teenindaja mõtleb hetke ning vastab "Võin teile teha." Kohvi eest tuleb maksta täishinda.

Nüüd liigume Viru tänava McDonald'sisse. Proovime esmalt õnne McDonaldsi tavalises osas. Järjekord on päris pikk. Lõpuks jõuab järg minuni ning saan esitada oma küsimuse. Noormees on segaduses ja pean talle mitu korda seletama, mida ma tahan. Ta kehitab õlgu ning ütleb, et tema ei tea midagi. Läheme edasi McCafé'sse. Osutan oma topsi peale ning palun sellesse jääkohvi. Teenindaja on küll ebalev, kuid ütleb: "Okei, teeme ära!" Kohvi saan topsist olenemata täishinnaga.

Järgmine sihtpunkt Postimaja Coffe in. Klienditeenindaja on kohe nõus mulle oma topsiga kohvi müüma. Pealegi saab oma nõuga ka soodustust. Tavakliendile -5% ja püsikliendile -10%. 

Eelviimane sihtpunkt on Hobujaama Subway. Näitan teenindajale oma topsi ning palun sellesse kohvi. Ka nemad on koheselt nõus. Küsin ka soodustuse kohta. "Kas te olete oma maja inimene?" küsib klienditeenindaja. Annan eitava vastuse. "Siis on ikka tavahind."

Viimaseks suundume Ahtri tänava Olerexi. Ka sealt saab oma topsiga kohvi osta, kuid rakendub ikka tavahind.

Kaheksast seitsmes Tallinna kesklinna toidukohas saab oma topsiga kohvi osta. Foto: Robin Roots

Kokkuvõtteks saab kaheksast Õhtulehe poolt käidud toidukohas seitsmes oma topsiga kohvi osta. 

Foorumi R-kiosk √ - saab oma topsiga kohvi osta, kuid rakendub täishind.

Narva mnt Caffeine √ - saab küll ja lisandub soodustus -10%.

Viru tn Hesburger √  - saab, kuid täishinna eest.

Viru tänava McDonalds x - ei saa.

Viru tänava McCafé √ - saab, kuid täishinna eest.

Postimaja Coffein √ - saab ja lisandub soodustus tavakliendile -5% ja püsikliendile -10%.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee