Maailm

Küprose mägedes plahvatas teelt eksinud rakett (10)

Toimetas Aare Kartau, 1. juuli 2019, 14:54
Põhja-Küprose politsei uuris raketi jäänuseid.Foto: AFP/Scanpix
Küprose mägedes maandus ööl vastu esmaspäeva rakett, mis oli tõenäoliselt sattunud valele trajektoorile Iisraeli ja Süüria vahel toimunud tulevahetusest, teatab The Guardian.

Plahvatus toimus kohaliku aja järgi kella ühest öösel Taşkenti aladel, umbes 12 kilomeetrit riigi pealinnast Nikosiast põhjas. Rakett langes mägedesse, lüües ala lõõmama. Enne maandumist toimunud plahvatust oli kuulda kilomeetrite kaugusele. Õnneks keegi juhtunus viga ei saanud. Samal ajal toimus tulevahetus Iisraeli ja Süüria vahel. Süüria riikliku meedia väitel vastas riigi õhutõrje Iisraeli rünnakule.

Põhja-Küprose välisminister Kudret Özersay teatas Facebookis, et esmasel vaatlusel oli tegu Vene päritolu lõhkekehaga, mis oli osa õhutõrjesüsteemist, millega Süüria vasturünnakut korraldas. „Selle tööraadius lõppes otsa ning midagi tabamata kukkus rakett meie riiki,“ teatas Özersay ning lisas, et lõhkekeha plahvatas juba õhus, sest kraatrit polnud tekkinud ning tükke leidus erinevates kohtades.

Künkatipp puhkes raketi maandumisel leekidesse.Foto: AFP/Scanpix

Juhtumi puhul on tegemist esimese korraga, kui Küpros on jäänud Lähis-Ida sõjaliste operatsioonide vahele. Küprose sõjaanalüütik Anderas Pentarase sõnul oli tõenäoliselt tegemist Venemaal toodetud S-200 raketiga, mille tööraadius on kuni 400 kilomeetrit. Sellised lõhkekehad on ehitatud nii, et kui sihtmärki ei taba, plahvatavad need õhus. Täpselt ei teata, miks rakett Küprose kohale ära eksis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee