Foto: Stanislav Moškov
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 1. juuli 2019 14:25
Telefoni teel toidulisanditega äritsev Soome Tervisetooted OÜ on oma agressiivse müügistiiliga äratanud ka tarbijakaitseameti tähelepanu, kes on saanud keelatud müügivõtete kohta inimestelt mitmeid kaebusi, samas ettevõte ise eitab probleemset müügitehnikat ja kinnitab, et nemad vägisi kellelegi midagi ei müü.

ERRi uudisportaal kirjutas, et Soome Tervisetooted OÜ müüb toidulisandeid, mida ei saa ei apteegist ega supermarketist, vaid ainult telefonitsi sõlmitud tellimuse teel. Esimene doos on kliendile tasuta ning siis asutakse apteegis müüdavast analoogsest tootest kõrgema hinnaga kaupa juba vägisi pähe määrima, nii et ka selge keeldumine pole takistuseks uue partii saatmisel.

Tarbijakaitseameti pressiesindaja Anne-Mai Helemäe selgitab, et telefonikõnes kliendiga sõlmitud kokkulepe on siduv ainult siis kui ettevõtja on telefonitsi edastaut kinnitanud püsival andmekandjal ning tarbija on oma tahet kinnitanud kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, näiteks e-kirjaga.

Soome Tervisetoodete OÜ peajuhataja Alena Pronina eitas agressiivseid müügimeetodeid ja märkis, et klientidele selgitatakse alati seda, et tegemist on toidulisandite püsitellimusega, mis vaikimisi uueneb.