Krimi

FOTOD | JULM MÕRV: süüdatud kodus hukkunud 16aastane poiss oli enne põlengut veel elus (52)

Ohtuleht.ee / Delfi, 9. august 2019 10:18
Foto: Aldo Luud
Juuni lõpus leiti Tartumaal süüdatud elumajast 16aastase noormehe surnukeha. Politsei pidas toona kinni kaks noormeest, kellest ühe suhtes taotleb prokuratuur vahi all pidamise tähtaja pikendamist. 

Delfi teatel polnud esialgu selge, kas 16aastane Kaspar oli surnud juba enne maja süttimist, kuid nüüdseks on tuvastatud, et surma põhjuseks oli vingugaasimürgistus. Mis põhjusel Kaspar majast ei pääsenud ja kas talle võis olla tekitatud mingisuguseid vigastusi, prokuratuur ei avaldanud.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juhi Rain Vosmani sõnul sai kohe peale sündmust vihjeid, et 16aastase Kaspari surmani viinud arveteklaarimine võis käia 60eurose võla pärast. Delfile teadaolevalt said kolm noormeest veel nädal enne arveteklaarimist ühes seltskonnas hästi läbi.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

 

Samal teemal

Mis juhtus 30. juuni hommikul? Veidi enne kümmet teatati häirekeskusele põlevast majast Tartu vallas Kükitaja külas. Päästjate saabudes ulatusid leegid akendest ja katuseharjast välja. Kustutustööde käigus leiti majast 16aastase noormehe surnukeha. Tulekahju tekkepõhjuste uurimiseks alustati kriminaalmenetlust, kuna sündmuskohalt kogutud tõendite järgi võis hoone olla süüdatud.

Samal õhtul peeti kinni kaks joobes noormeest, üks 21- ja teine 22aastane.

„Kuigi noore inimese elu see tagasi ei too, saame kinnitada, et kahtlustatavad on kinni peetud ja arestimajas,“ ütles Vosman toona. Üht noormeest on ka varem karistatud vägivallakuritegude eest. Kaks päeva hiljem võeti 21aastane noormees kaheks kuuks vahi alla, teise suhtes aga kohaldati elukohast lahkumise keeldu.

Sündmuskohal menetlust juhtinud prokurör Maarja-Liisa Sari sõnul tegi olukorra eriti traagiliseks asjaolu, et noor inimene oli tapetud eriti julmalt, põletades ta surnuks omaenese kodus. „Õiguslikult on tegemist mõrvaga eriti piinaval ja üldohtlikul viisil,“ täpsustas Sari. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee