Krimi

Rannavalvurid päästsid Emajõest purjus mehe, kes üritas kaldale jõudes uuesti vette minna 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. juuli 2019 09:52
EmajõgiFoto: Aldo Luud
Hoolimata kampaaniatest, mis paluvad napsuse ninaga supluse vahele jätta, leidub neid, kes selle julgustüki ette võtavad. Pühapäeva õhtul tõid rannavalvurid Emajõest välja just sellise mehe, kes hoidis päästmise hetkel poist kinni ja ei suutnud enam kaldale tagasi ujuda.

Õhtul poole kaheksa ajal märkasid rannavalvurid, et Emajões on kaks alkoholijoobes meest. Kui nad suplejaid kaldale kutsusid, suutis seda teha vaid üks. Teine hoidis ujumisala lõppu märkivast poist kramplikult kinni ja ei liikunud enam kuskile. Kui rannavalvurid mehe juurde jõudsid, tunnistas too, et ei jaksa enam ise kaldale ujuda, mispeale päästjad ta paati tirisid ja kuivale maale viisid.

Rannaliivale jõudes kaotas mees teadvuse. Pärast esmaseid elustamiskatseid virgus mees ja hakkas uuesti vee poole minema. Mitte miski ei oleks teda takistanud. Välja arvatud rannavalvur, kes talle järele jooksis.

Mida tegi samal ajal tema sõber? Otsis liivaselt rannalt oma riideid.

Rannavalvurite töö tegi veel raskemaks see, kui purjus mehed omavahel kisklema läksid. Põhjuseks kaotsi läinud suitsupakk. Selle peale ei jäänud päästjatel muud üle, kui kutsuda kohale turvapatrull, kes mehed rannast minema juhatas. Suplejatest jäi maha tühi viinapudel ja longero taara.

2018. aastal uppus Eestis 43 inimest. Pooled neist olid joobes. Alkoholijoove on peamiseks meeste uppumise põhjuseks ning ohtlikuks osutub ka nõrk joove ja pohmell. Alkoholi tarvitanu väsib kiiresti, lisaks tekivad reflektoorsed südamevereringesüsteemi talituse häired. Kiiresti võib tekkida alajahtumine ja jäsemete verevarustus võib järsult halveneda.