Eesti uudised

Nordica langes 5,4 miljoni euroga kahjumisse (45)

Johanna-Kadri Kuusk, 1. juuli 2019 09:30
Foto: Martin Ahven
Eile avaldatud majandusaasta aruande kohaselt kasvas Nordic Aviation Groupi (Nordica) müügikäive 2018. aastal 107,7 miljoni euroni, mis on 30% enam kui eelneval aastal. Samas tunamulluse 257 000eurose kasumi asemel kanti 5,4 miljonit eurot kahjumit.

Nordica teatas pressiteates, et Tallinna liinivõrgus tõusis reisijate arv ligi 33 protsenti, küündides 765 tuhandeni ning teostatud lendude arv kasvas 38 protsenti ulatudes pea 16 tuhandeni. Kokku lendas Nordica lennukitega 2018. aastal Tallinna liinivõrgus ja välisturgudel kokku ligikaudu 2 miljonit inimest. 

Samal teemal

Nordica juhatuse liikme Kristi Ojakääru sõnul ei loonud lennumahtude ja reisijate arvu kasv siiski eeldusi positiivse majandustulemuse saavutamiseks. „Nordic Aviation Groupi konsolideeritud finantstulemus jäi 5,4 miljoni euroga miinusesse,” märkis Ojakäär. „Finantstulemust mõjutasid eelkõige Tallinna liinivõrgu jätkuv kahjumlikkus ning lennumahtude muutusega kaasnevad kulud, sealhulgas lennukite püsikulud.” 

Emaettevõtte konsolideerimata kahjumi osa finantstulemusest oli ligi 5 miljonit eurot, see sisaldab tütarettevõtte Regional Jet OÜ poolt osutatavate lennuteenuste täiendavaid hinnakokkuleppeid 2018. aasta kohta, mis sõlmiti LOTiga koostöö uuendamise raames möödunud nädalal. Ojakääru sõnul jõudis Nordica ühtlasi LOTiga kokkuleppele ühisfirma Regional Jeti tehtavates investeeringutes. „Osanike vahelistes suhetes on saavutatud uus tasakaal, mis võimaldab ettevõtet üheskoos edasi arendada,” lisas Ojakäär. 

„Nordical on selge siht tõsta kasumlikkust. Selle aasta alguses tehtud muudatused liinivõrgus on juba tänavusi majandustulemusi positiivselt mõjutanud ning sügisest keskendume vaid kasumlikele tegevustele, peatame kahjumlikel liinidel lendamise ning keskendume tütarfirma Regional Jeti kaudu välislendude opereerimismahtude suurendamisele,” lisas Ojakäär. Ojakääru kinnitusel oli lennuteenuse osutamine suurtele lennufirmadele nagu SAS ja LOT 2018. aastal edukas ning see on suure kasvupotentsiaaliga ka ees ootavatel aastatel. „Regional Jeti kliendibaas on kasvav ning me usume, et see ärisuund on pikaajaliselt perspektiivikas,” lisas Ojakäär. 

Regional Jet suurendas tegevusmahtude toetamiseks 2018. aastal Nordica lennukiparki kolme lennuki võrra ning tulevatel aastatel on plaanis lennukiparki suurendada veelgi enam. 2018. aastal lisandunud lennukid alustasid tütarfirma Regional Jet välislepingute täitmist peamiselt Skandinaavia suurimale lennufirmale SAS. 

Samal teemal

28.05.2019
Juhtkiri | Nõrgad tiivad
27.05.2019
Nordica uueks juhiks saab Gunnar Kobin
21.05.2019
Nordica lõpetab viiel lennuliinil lendamise