Foto: Aldo Luud
Ärileht 1. juuli 2019 08:07
Riigikohtu esimees Villu Kõve sõnas, et Eesti kohtunike peade lennutamist ta ei karda, vaid pigem on praegu suuremateks probleemideks üldine Ida-Euroopa radikaliseerumine ja Eesti kohtunike liigne töökoormus.

Poliitilise kallutatuse teemal märkis Kõve, et Eestit ei ole õige USAga võrrelda, kuna erinevalt Ameerikast ei saa siin kohtunikud ametisse parteilist liini pidi.

Kohtutes on Kõve sõnul töötajate puudus vähenemas, kuna noored tulevad peale. Selle kõrval pani riigikohtu esimees küsimärgi alla praeguse menetluste kõigi vahel võrdselt jagamise süsteemi, kuna suuremate kohtuasjade puhul on vaja ka neid „maffiakohtunikke”, kes suudavad mahukaid protsesse ohjata.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

1. juuli 2019 23:39
Peadest ei tea aga kohalt peaks küll paljud kohtunikud lendama, jälgides tehtud otsuseid mis on vastuolus põhiseaduse ja muude eesti vabariigi seadustega. Rääkimata muudest kinnimakstud otsustest.
Tartus oli kunagi üks 1. juuli 2019 18:33
kägu nimeline tegelane, kelle tegemiste pärast sai isegi Presidendi Kantselei poole pöördutud. Kohutavalt halb inimene isegi tavainimesena, aga õnneks saadeti pensionile. Ei tea, kas ta sai oma kunagi varastatud žiguli 04 kätte. Ha-ha.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS