Eesti uudised

Linn on ärimehe Harju tänava kartulipõllu vastu jõuetu (48)

Siim Randla, 1. juuli 2019, 07:44
Foto: Teet Malsroos
Harju tänavale kevadel rajatud kartulipõld jääb sinna seniks, kuni omanik soovib, kuna linn ei saa midagi ette võtta.

Linna huvides on, et Harju tänava äärne oleks endiselt heakorrastatud terviklik haljasala, paraku puudub õiguslik alus maaomanikku selleks kohustada, teatas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart vastuseks linnavolinik Jaak Juskele, kes päris, kas ja kuidas reageerib linnavalitsus Harju tänavale kartulipeenra rajamisele. 

Tallinna linna õigusteenistuse nõuete osakonna juhataja Terje Krais kinnitas Õhtulehele, et muinsuskaitsealale kartulipõllu rajamise eest saab sanktsioone kohaldada üksnes muinsuskaitseamet. „Kohtu vahendusel kellegi kolmanda isiku karistamist ei saa linn muinsuskaitseametilt nõuda,“ selgitas ta.

Heino Viik, kelle Harju tänava 715ruutmeetrisele kinnistule ei luba Tallinna linnavõim ehitada isegi ühekorruselisi hooneid, rajas linnasüdamesse kartulipõllu. Tallinn leidis, et põld on seadusevastane.

48 KOMMENTAARI

l
Lahe värk 3. juuli 2019, 21:44
kui kirjutasin nimeliselt ,et ma tean kuidas saan lahti sellest nokatsi tembu tegijast , kadus see komm siit ära paari päevaga:), pöördugu ja loomulikult tuleb tasuda variandi pakkumise eest ametlikult, täideviijad on töömehed.
m
Mann 3. juuli 2019, 13:26
Ülilahe idee, seal võiks veel herned ja oad ka kasvada. Väga äge, jõudu uute ideede elluviimisel.
Loe kõiki (48)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee