Repliik

Küsimus | Miks tuleb vaktsineerida täiskasvanuid? (9)

Ohtuleht.ee, 30. juuni 2019, 17:57
Millal ja mistõttu on vajalik täiskasvanute vaktsineerimine, kui tavaliselt öeldakse, et vaktsiinist saadav kaitse on eluaegne?

Marje Oona, perearst: Mõned vaktsiinid kujundavad väga hea immuunmälu ja väga pikaajalise kaitse, mõnede vaktsiinide kujundatav kaitse on aga lühem. Täiskasvanuna soovitatakse revaktsineerida difteeria ja teetanuse vastu, seda vaktsiini soovitatakse täiskasvanueas kümneaastase intervalliga ning see vaktsiin on perearstikeskustes tasuta saadaval.

Kuna Nõukogude Liidus kasutusel olnud leetrite vaktsiin oli kõikuva kvaliteediga ning selle säilitustingimused transpordi käigus ei olnud alati optimaalsed, siis kõigil täiskasvanutel ei pruugi olla kujunenud leetritevastast immuunsust. Seetõttu on terviseamet soovitanud enne 1992. aastat sündinud täiskasvanutel kaaluda enda vaktsineerimist MMR-vaktsiiniga.

Teatud juhtudel võib täiskasvanul olla vaja end vaktsineerida ka läkaköha või pneumokokknakkuse vastu, samuti on enne välisreisile minekut tarvis teha teatud reisivaktsiine. Need vaktsiinid on tasulised.  

Pikaajalist kaitset ei paku ka hooajalise gripi vaktsiin, seda vaktsiini tuleb korrata igal sügisel.

9 KOMMENTAARI

m
Mul pole vaja teie vaktsiini. 1. juuli 2019, 11:58
Mul on immuunsüsteem.
s
Seoses 1. juuli 2019, 05:53
akadeemiliste uuringutega tehti hiljuti kindlaks, et ka täiskasvanud isendid koosnevas luudest, lihastest, verest ja kontidest.Seega on ka mõningatel batsillustel ja viirustel seal segasel maastikul üsna kobe ringi rännata.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee