Eesti uudised

Eesti sõlmib automaattulirelvade hankelepingu (5)

Toimetas Katrin Rohtla, 30. juuni 2019, 09:45
Näidislaskmine.Foto: Alar Truu
Kaitseinvesteeringute keskuse ja USA relvatootja Lewis Machine and Tool Company (LMT) esindajad kirjutavad esmaspäeval Davenportis alla raamlepingule, mille järgi tarnitakse Eesti kaitseväele automaatulirelvi.

Leping võimaldab osta seitsme aasta jooksul Eestile automaattulirelvi ja lisavarustust 75 miljoni euro eest, teavitab Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus. Esimese ostu suurus on 16 000  5.56mm ja 7,62mm  kaliibriga automaattulirelva.

Eesti poolt kirjutab lepingule alla kaitseinvesteeringute keskuse osakonnajuhataja Priit Soosaar, Lewis Machine and Tool Company poolt sõlmib lepingu relvafirma asutaja ja omanik Karl Lewis.

Esimesed automaadid jõuavad Eestisse selle aasta lõpul ning lähevad Scoutspataljoni käsutusse. Hiljem saavad uued relvad 1. ja 2. jalaväebrigaadi ajateenijad ja kutselised kaitseväelased ning kaitseliitlased. Samuti ostavad sama hanke raames uued automaadid Politsei- ja piirivalveamet ning justiitsministeerium.

Kaitseinvesteeringute keskus kuulutas automaattulirelvade hanke välja 2017. aasta juunis.  Nõudmised relvadele koostas kaitsevägi, hankel osales algselt 14 pakkujat, komisjon tunnistas edukaimaks LMT 2018. aasta 4. detsembril.

LMT on USA 1980-ndate algul asutatud ettevõte, mis valmistab ja tarnib käsitulirelvi eeskätt USA militaar- ja jõustruktuuridele. Tema toodetud relvastust kasutavad Ühendkuningriigi eriüksus SAS ning Uus-Meremaa armee, samuti on nende relvad kasutuses mitmete NATO riikide üksustes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee