Nädala TOP

Top | Plagiaadimeister Vakra jälle püünel (18)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 28. juuni 2019, 20:05
Foto: TEET MALSROOS
Sotsid oma personalipoliitikaga tekitavad tülgastust ja ajavad öökima, kui Marina Kaljuranna armust napilt europarlamenti pääsenud Sven Mikser võttis Brüsseli palga peale oma nõunikuks skandaalse plagiaadimeistri, isegi Marju Lauristini poolt taunimist leidnud Rainer Vakra. Kuigi Mikser ärpleb, et teab palgatavate kvaliteeti, siis millise signaali ta ühiskonnale annab? Plagieeri, vassi, aja udu ja niisama rumalat juttu – sinu partei ei unusta sind ja sokutab ikka toiduahelasse.  

Kas laulupeorongkäigu teleülekanne ikka tuleb?

Kuna ilmaprognoos laulupeo jaoks pole just roosiline, sunnib vihmahirm muretsema, kas ETV laulupeorongkäigust seekord ikka teleülekande teeb. Kui 2004.aastal jätsid korraldajad rongkäigu vihma tõttu ära ja ka ETV pakkis rahumeeli ülekandekola kokku, siis lauljad pidid ju ikka kuidagi laulukaare alla jõudma. Rongkäik toimuski mitteametlikuna, kuid telepildita. 2017.aastal ära jäetud tantsupeoetendus toimus korraldajate kiuste aga spontaanselt Vabaduse väljakul.

Kapo ja Kõlvart aitavad filmida

Kapo lahkel kaasabil paisati eetrisse riigireetur Metsavase hingekarje omade äraandmise ja salaja võõrriigi teenistusse astumise anatoomiast. Iseasi, kas keegi tolle tegelase vestetud muinasjutte uskuda tahab ning kes selle mehe jaoks üleüldse on omad. Kapo huvi selle ameeriklaste linateose väntamise abistamise vastu näikse isegi suurem kui Mihhail Kõlvartil Nolani võttemeeskonna võõrustamisel Tallinna tänavail.   

Kaitsetahte asemel Eestist põgenemine

Värskest uuringust tuleb välja, et paljuräägitud kõrge kaitsetahe pole sugugi nii suur nagu meile ja eriti poliitikutele meeldiks. Tegelikult lahkuks sõjaohu korral 42 protsenti 20.-29.aastastest ehk nendest, kes oleksid parimas relvakandmisvanuses. 29 protsenti eestlastest ei osaleks kaitsetegevuses, mitteeestlastest aga ettearvatult veelgi rohkem – 40 protsenti. Järelikult pole noorema rahva silmis tänane Eesti selline, mis vääriks kaitsmist. Miks?

EKRE Vaba Lava

Narva Vaba Lava teatrikeskuse saatus on näide sellest, mis juhtub, kui riigil puudub järjepidevus ükskõik mis eluvallas. Vaba Lava suudeti üles ehitada, kuid pruukis Esti teatrirahvast ähvardanud EKRE seltskonnal vaid võimule saada, kui raha Vaba Lava ülalpidamiseks enam ei jätku, või, noh, las Isamaa kultuuriminister otsib, ehk leiab. Samas on kraane kinni keerates hea parastada, et president küll resideeris Narvas, kuid ilma mingisuguste tulemusteta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee