Maailm

Täiendatud 18.50! 

Prantsusmaal sündis riigi kõigi aegade kuumarekord (5)

Toimetas Hindrek Pärg, 28. juuni 2019 16:58
Foto: Reuters/Scanpix
Suurt osa Euroopast kurnav kuumalaine tõstis Prantsusmaal temperatuuri kõigi aegade kõrgeimale tasemele. 

Esmalt sündis rekord Lõuna-Prantsusmaa linnas Carpentras, kus termomeeter näitas näitas reede päeval 44,3 kraadi. See rekord kaua ei püsinud, sest loetud tunnid hiljem mõõdeti Gallargues-le-Montueux nimelises linnas 45,9 soojakraadi. Prantsusmaa endine kuumarekord, 44,1 kraadi, sündis 2003. aastal ning toonane kuumalaine põhjustas tuhandete inimeste surma. 

Samal teemal

Prantsusmaa terviseminister Agnes Buzyn ütles, et kõik on ohus. Carpentras' linnapea Etienne Baudu ütles, et kõik koolid on suletud ning ametnikud kontrollivad kõige haavatavamaid inimesi. Riiklik ilmateenistus toonitas, et temperatuur võib veel tõusta ning neljas lõuna piirkonnas püsib kõrgeima ehk punase taseme kuumahoiatus. Ülejäänud riigis kehtib teise ehk oranži taseme hoiatus.

Hispaanias kahtlustatakse, et ülimalt kõrged temperatuurid on põhjustanud juba mitme inimese surma. Näiteks tabas Cordobas 17aastast farmitöölist krambid, kui oli põrgukuuma eest basseini põgenenenud, ning Valladolidis sai 80aastane mees linnatänaval kuumarabanduse.

Prantsusmaa peaminister Edouard Philippe ütles, et iga päev upub keegi ning kõrgete temperatuuride pärast võtavad inimesi riske. 

Samal teemal

30.05.2019
45 KRAADI: Euroopa kuumaklubisse kuulub nüüdsest seitse riiki
28.05.2019
Hispaania suure maastikupõlengu põhjustas põrgukuumuses süttinud sõnnik
27.05.2019
Ohtlik kuumalaine Euroopas: temperatuurid kerkivad 44 kraadini, Hispaanias möllab aastekümnete suurim tulekahju
24.05.2019
METEOROLOOGID: Lääne-Euroopasse jõuab põrgukuumus, suurima löögi saab Prantsusmaa