Maailm

Hispaania suure maastikupõlengu põhjustas põrgukuumuses süttinud sõnnik (2)

Toimetas Aare Kartau, 28. juuni 2019 13:49
Helikopteritega puistatakse põlengule vett, et sellele piir panna.Foto: Reuters/Scanpix
Hispaania tuletõrjujad võitlevad suure metsatulekahjuga, mis sai kolmapäeval väidetavalt alguse kuumuse käes isesüttinud sõnnikukuhjast, teatab CNN.

Üle 4000 hektari metsa ning taimkattega kaetud ala Hispaania kirdeosas Tarragona lähedal on leekides. Kesk- ja Lääne-Euroopat tabanud kuumalaine mõjul süttis Kataloonia piirkondliku valitsuse teatel „valesti hallatud“ sõnnikukuhi, mis levis edasi ning tekitas maastikupõlengu. Omaalgatuslik süttimine võib juhtuda siis, kui tuleohtlikud materjalid, näiteks heina-, komposti- või sõnnikukuhjad põlemiseks piisavalt kõrge temperatuuriga üle kuumenevad.

Reede ennelõunal polnud päästjad tuld ikka veel kontrolli alla saanud. Päästjatel tuli evakueerida 53 inimest. Kataloonia tuletõrjebrigaadi sõnul on sündmuskohal 350 kohalikku pritsimeest, 12 tuletõrjeautot ning mitmed suurte veekanistritega sõidukid. Appi kutsuti ka seitse õhusõidukit, mis aitavad põlengut kustutada.

Foto: EPA/Scanpix

Tuletõrjujad väitsid, et põleng on Kataloonias viimase 20 aasta üks suuremaid. Nad hoiatasid, et see võib karmi ilma ning keerulise maastiku tõttu levida veel kaks korda suuremale alale. Hispaanias ületab õhutemperatuur 40 soojakraadi.

Samal teemal

27.06.2019
Ohtlik kuumalaine Euroopas: temperatuurid kerkivad 44 kraadini, Hispaanias möllab aastekümnete suurim tulekahju

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee