Maailm

Avaldatud 28. juunil kell 11.40, täiendatud 4. juulil kell 11.45

ÕIGLUS VÕITIS! Rasedana kuulitabamuse saanud naine pääses loote tapmise süüdistusest (19)

Toimetasid Margus Mihkels, Aadu Hiietamm, 4. juuli 2019 11:45
Marshae Jones.Foto: Reuters/Scanpix
Ameeriklannat, keda detsembris kõhtu tulistati, ähvardas süüdistus loote surma põhjustamise eest, kuna naist tulistati tülis, mille tema olevat algatanud. Vandemehed leidsid eelmisel nädalal, et süüdistuse esitamine on põhjendatud, kuid kolmapäeval teatas prokurör, naisele siiski süüdistust ei esitata, vahendab YLE Uutiset. 

28aastane Marshae Jones oli mullu detsembris viiendat kuud rase, kui tal tekkis 23aastase töökaaslasega parkimisplatsil tüli lapse isa pärast. Tüli läks nii ägedaks, et teine naine võttis autost relva ja tulistas relvitut rasedat naist kõhtu.

Lask tappis loote emaüsas. Alguses kahtlustati tulistajat isikuvastases kuriteos, kuid lõpuks talle süüdistust ei esitatud, kuna vandemehed käsitlesid tulistamist enesekaitsena.

Selle asemel esitati kuulitabamuse saanud naisele süüdistus loote surma põhjustamises. Alabama osariigi seaduste järgi on teise inimese surma põhjustamine ettevaatamatusest isikuvastane kuritegu.

„Kõik tõendid viitavad, et sündimata lapse ema oli tüli algataja, mistõttu ei käsitleta teda enam ohvrina. Ainus ohver on surnud loode,“ ütles politseinik Danny Reid õige varsti pärast jõulukuist tragöödiat telekanalile WIAT.

Mais võeti Alabama osariigis vastu USA kõige karmim abordiseadus, mis keelab abordi peaaegu mis tahes juhul.

Ehkki kõnealusel juhul polnud tegu abordiga, asus kohalik abordiõiguste eest võitlev ühendus Yellowhammer Fund lapse kaotanud naist toetama.

„Alabama osariik on taas tõestanud, et kui naine rasestub, on tema ainus kohustus sünnitada elus ja terve laps ning kõik tema teod, mis võivad sündi väärata, on kuriteod,“ ütles ühenduse juht Amanda Reys uudistekanalile CNN.

Tõenäoliselt oli ühenduse toetusest kasu, sest prokurör Lynneice Washingtoni põhjendas süüdistusest loobumist sõnadega: "Selles kurvas loos ei ole võitjaid, on vaid kaotajad."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee