Dalai-laamaFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Hindrek Pärg 27. juuni 2019 20:17
Tiibeti vaimne juht dalai-laama, kodanikunimega Tenzin Gyatso, kritiseeris BBC-le antud intervjuus tugevalt Ameerika president Donald Trumpi. 

Tema Pühadusel on eelnevate Ühendriikide presidentidega olnud soojemad suhted kui Donald Trumpiga. Näiteks George W. Bush kinkis talle Kongressi kuldmedali, mis on kõrgeim Kongressi poolt tsiviilisikule antav autasu. Barack Obama kohtus dalai-laamaga korduvalt, viimati 2017. aastal pärast ametist lahkumist. Donald Trump pole kahe ja poole aasta jooksul talle kordagi isegi helistanud.

Pärast 2016. aasta USA presidendivalimisi ütles dalai-laama, et tal puuduvad igasugused mured Trumpi ametiaja ees. Ometi muutus tema mõtlemine järgmise aasta jaanuaris, kui Trump rõhutas inauguratsioonikõnes "Ameerika esimesena" mõtteviisi. 

Nüüd valmistab talle muret Ameerika loobumine Pariisi kliimaleppest ning migratsioonikriis USA-Mehhiko."Tema mõtlemine on vale. Ameerika peab võtma ülemaailmse vastutuse," rääkis dalai-laama. 

Ta jätkas: "Trumpi emotsioonid on liiga keerulised. Üks päev ütleb midagi, järgmine päev midagi teist, aga arvan, et tal puuduvad igasugused moraalsed põhimõtted."