Poliitika

Läti plaan õlleaktsiisi langetada sai parlamendis tõsise hoobi (25)

Toimetas Viljar Voog, 27. juuni 2019 17:47
Läti õlleaktsiis jääb ka pärast Eestis jõustuvat 25protsendilist langetust madalamaks.Foto: Aldo Luud
Läti poliitikute vastus Eesti valitsuse otsusele õlle ja kange alkoholi aktsiisi 25 protsendi võrra alandada, oli minna oma aktsiiside kallale. Kange alkoholi puhul määra 15 protsendi võrra ka langetatakse, kuid õlleaktsiis võib jääda muutmata, sest Läti parlamendi ehk Seimi eelarve- ja rahanduskomisjon langetust ei toeta, vahendab portaal BNN.

Läti plaan kange alkoholi aktsiisi langetamiseks läheb Seimis läbi. Neljapäeval löödi lauda õlleaktsiisi kava, mis oleks 100 liitri kesvamärjukese aktsiisi alandanud 14,9 eurolt 12,5 eurole. Plaani taga seisis suuresti Läti põllumajandusminister Kaspars Gerhards.

Seimi rahanduskomisjon otsustas õlleaktsiisi alandamise ideed mitte toetada. Esimehe Martinš Bondarsi sõnul tõid komisjoni liikmed välja, et isegi pärast 1. juulist Eestis jõustuvat langetust on Lätis aktsiisimäär madalam ja seetõttu ei nähtud vastuliigutuseks vajadust.

Vaatamata komisjoni vastuseisule läheb aktsiisiallandamise eelnõu siiski Seimis hääletusele.

Kange alkoholi aktsiisi alandamise plaani kiitis rahanduskomisjon aga heaks ja saatis selle viimasele lugemisele, mis toimub 8. juulil erakorralisel istungil. Aktsiisilanguse kuupäevaks on eelnõus kirjas selle aasta 1. august

Samal teemal

25.06.2019
Millal jõuab odavam õlu ja viin poodi? Kauplused ja viinatootjad loodavad, et laulupeo ajaks
25.06.2019
Läti minister esitas seimile ettepaneku langetada ka õlleaktsiisi
21.06.2019
LÄTIS JÄTKUB EESTLASTE VIINAHULLUS | Alkopoes oli täna sadu eestlasi, seda igal ajahetkel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee