Heidi KakkoFoto: Baltcap / baltcap.com
Toimetas Triinu Laan 27. juuni 2019 17:39
Euroopa Innovatsiooninõukogu nimetas ametisse töörühma uued liikmed, kes nõustavad Euroopa Komisjoni innovatsiooniküsimustes. Töörühma nimetati kaks eestlast: Bolti kaasasutaja Martin Villig ja BaltCapi kasvufondi juht Heidi Kakko.

Bolti kaasasutaja Martin Villigi sõnul on Euroopa innovatsioonipoliitika nõustamine huvitav väljakutse. “Kui 20. sajandi algul oli Euroopa maailma innovatsioonivedur, siis nüüd on olukord teine. Täna pole maailma Top10 startupi hulgas ühtki Euroopa firmat. Innovatsiooni toetusmeetmed on Euroopas pigem keerulised ja bürokraatlikud. Niisugustele väljakutsetele lahenduste otsimisega Euroopa Innovatsiooninõukogu tegelebki. Saab olema põnev näha, kuidas Euroopa innovatsioonipoliitikat kujundatakse ning veel põnevam on sel teemal ise kaasa rääkida. Tarku ja ettevõtlikke inimesi Euroopas jagub, kuid üle tuleb vaadata ka teised barjäärid,” rääkis ta.

Euroopa Innovatsiooninõukogu nime kandev töörühm nõustab komisjoni Horisont Euroopa programmi raames, mille kavandatavast 100 miljardi eurosest kogueelarvest 10 miljardit plaanitakse eraldada innovatsiooninõukogu haldusse.  Horisont Euroopa on Euroopa Liidu teadusuuringuid ja innovatsiooni toetava Horisont 2020 programmi järglane.

Euroopa Innovatsiooninõukogu kutsus 2017. aastal ellu Euroopa Komisjon, toona alustati tegevust pilootprojekti raames. Uus töörühm asub tegutsema pikaaegse strateegia põhjal, eesmärgiga leida praktilisi ärivõimalusi Euroopa teadusasutustele ja kiirendada kohalike innovaatiliste ettevõtete arengut. Pikaaegse visiooni elluviimiseks värbab Euroopa Innovatsiooninõukogu ka tegevmeeskonna. 

Lisaks eestlastele kuulub 22liikmelise töörühma koosseisu näiteks Siemensi nõukogu esimees Jim Hagemann Snabe, Amadeus Capital Partnersi kaasasutaja Herman Hauser ja Innovation Norway endine tegevjuht Anita Krohn Traaseth. Eestlastest on Euroopa Innovatsiooninõukogusse varem kuulunud TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus.