Maailm

RIIGIPIIR EI PÄÄSTA: Soome politsei on saatnud Eesti kihutajatele juba 70 trahvikirja (7)

Toimetas Triinu Laan, 27. juuni 2019, 13:51
Foto: AFP/Scanpix
Soome politsei on hakanud saatma trahviteatisi Eestist pärit kihutajatele, kes on jäänud kiiruskaamerate pildile. 

Soome politsei liiklusstatistika andmetel on välismaiste kiiruseületajate seas kõige rohkem just Eesti numbrimärgiga autosid. 

70 Eestisse saadetud märgukirjas on öeldud, et trahvi saab tasuda Helsingi Malmi politseiosakonnas. Kui tegu pole õige adressaadiga, siis tuleks politseile ka sellest teada anda. 

"Tänaseks on saadetud 70 kirja ja kaks neist on ka kätte saadud," rääkis liiklusohutuskeskuse juht Dennis Pasterstein Ilta-Sanomatele. Lisaks on kümnel korral politseid teavitatud, et kiiruseületamise ajal oli roolis teine inimene, ning ka neile on nüüdseks trahviteade saadetud. 

Politsei saadetud kirjas on määratud ka aeg, mille jooksul tuleb trahvidokumendile järele minna. Kui seda ei tehta, kuulutab Soome politsei välismaise liiklusrikkuja tagaotsitavaks. 

"Meil pole muud võimalust kui kuulutame isiku ja sõiduki tagaotsitavateks ning märkamise korral peame kinni,"  kommenteeris Pasterstein.

Esialgu on Soome politseil kavas saata 200 kirja.

Eelmisel aastal filmis Soome politsei automaatkaamerate abil teedel liiklust 958 000 tundi. Selle aja jooksul sõideti kaameratest mööda 182 miljonit korda. Märkus või trahv tehti rohkem kui 600 000 auto puhul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee