Ostritzi elanikud protesteerisid festivali vastu.Foto: Imago/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 27. juuni 2019 13:06
Saksamaal Ostritzis toimus eelmisel nädalavahetusel „Mõõga ja Kilbi“ festival, mis meelitab igal aastal linna palju paremäärmuslasi. Et vägivalda vältida, keelas kohus festivalikülastajatel alkoholi tarbida. Linnaelanikud astusid aga sammukese kaugemale ning ostsid enne festivali ise kõik poed õllest tühjaks, teatab BBC.

Ostritz on ligi 2300 elanikuga Saksa väikelinn Poola piiri ääres, kus toimub igal aastal neonatse kohale meelitav rokifestival. Sageli kaasneb üritusega ka vägivallatsemine ning vandalism. Dresdeni kohus otsustas, et festivalil osalejatele määratakse alkoholikeeld, et linnaelanike nädalavahetus rahulikumalt mööduks, sest kontserdil on „selgelt võitluslik ning agressiivne iseloom“.

Politsei arestis festivalilt kahe päeva jooksul kokku lausa 4400 liitrit õlut. Ostritzi elanikud ostsid veidi varem ka kohaliku supermarketi õllest tühjaks. Linna aktivisti Georg Salditti sõnul oli plaan töösse läinud juba nädal enne festivali: „Me tahtsime natse kuivale jätta. Me arvasime, et kuna tuleb alkoholikeeld, teeme meie Penny supermarketi riiulid tühjaks.“ Kohalikud elanikud ostsid poest enam kui 200 kasti õlut.

Festival polnud sel aastal aga nii populaarne kui varem. Osales umbes 600 inimest, samas kui eelmisel aastal oli see arv rohkem kui kaks korda suurem. Kohal oli aga lausa 1400 politseinikku, kes pidid tagama, et ei puhkeks vägivalda. Saksimaa regionaalpolitsei teatel möödus nädalavahetus üldiselt rahulikult ning esines vaid üksikuid konflikte. Festivali vastu oli protestima tulnud aga rohkelt linnaelanikke, kes sellise kuvandiga kontserdi toimumist heaks ei arvanud.

Kommentaarid  (3)

Offendi 28. juuni 2019 00:38
Sakslaste lollus on ikka vahel piiritu. Aga elame näeme, eks nad varsti nuusutavad oma nalju.
Poodide omanikud saaksid head äri teha. 27. juuni 2019 20:33
Nimelt vahetult enne festivali suurema koguse õlut hulgima hinnaga sisse osta, ja kui kohalikud tormavad eelnevalt poed tühjaks ostma siis keevitada X5 otsa. ;) Ja festivali ajaks autoplavkad lähedale toimetada. ;)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS