Eesti uudised

Täiendatud!

Tallinnas kadunud 19aastane nooruk leiti surnuna, tegu oli lootustandva räppariga (13)

Ohtuleht.ee, 29. juuni 2019 09:29
Foto: PPA
Politsei palus avalikkuse abi, et leida Tallinnas haiglast lahkunud 19aastase Brandon-Enrico asukohta. Tänaseks on noor mees küll leitud, kuid kahjuks surnuna.

Politseinikud on viimase nädala vältel kontrollinud erinevat infot ja noormehe võimalikke asukohti, kinnitab politsei oma pressiteates.

Eile kontrollisid politseinikud koos abipolitseinikega Brandon-Enrico ühe võimaliku viibimispaigana Pirita jõe äärde jäävat metsatukka. Kahjuks leidsid nad metsast õhtul kella 21.30 ajal vägivalla tundemärkideta Brandon-Enrico surnukeha.

Politsei avaldab lähedastele kaastunnet.

Brandon-Enrico lahkus 19. juunil omavoliliselt haiglast ning peale seda ei õnnestunud tema lähedastel noormehega kontakti saada. Politseinikud leidsid nooruki 21. juunil Peterburi teel linnapiiril asuvast metsast ning võtsid ta auto peale, et ta haiglasse viia.

Haigla juurde jõudnuna asusid politseinikud noorukiga haigla vastuvõttu liikuma, kui ootamatult otsustas noormees ära joosta. Brandon võttis suuna lähedalasuvasse metsa, kus politseinikud koos teenistuskoertega teda otsisid. Paraku ei andnud tunde väldanud otsimine piirkonnas tulemust ning noormeest ei leitud.

Tegemist oli lootustandva muusikuga, kes räpiaustajatele tuntud nimega Mängupoi$$ Käru. Ta avaldas oma muusikat aplatvormis Soundcloud ja videoportaalis Youtube. Tema lugusid on mängitud Raadio 2 eetris ning eelmise aasta lõpus kuulajateni jõudnud lugu „Nädalavahetus on mu lemmiktoit“ tõi Mängupoi$$ Kärule Eesti räppmuusika-areenil juba suurema tuntuse, märgib hiphopiuudiste sait Respekter.

Esimese live-etteaste tegi ta mullu novembris träpile ja mõminaräpile pühendatud peosarjas „Lil pidu“, samuti astus ta üles tänavusel Tallinn Music Weekil.

„Lil peo“ korraldajatele antud intervjuus rääkis Brandon-Enrico, et enne uue laine hiphopis käe proovimist tegeles ta elektroonilise tantsumuusikaga. Räppima innustas teda malevakaaslane, lavanimega Mad Ting, kes andis noormehe sõnul head nõu.

Sotsiaalmeedias avaldavad fännid ja ka tuntud muusikainimesed – nende seas Siim Nestor, Kristo Rajasaare ja Leen Kadakas – noort räpparit leinavaid postitusi. „See on julm. See on ebaõiglane. See on kohutav. Sa olid nii kuradi andekas,“ seisab järelehüüdes „Lil peo“ ja Raadio 2 saate „Lil saade“ Facebooki lehel. Muusikakriitik ja „Lil saate“ juht Siim Nestor nimetab Mängupoi$$ Käru väga andekaks muusikakutiks. „Tal oleks olnud väga palju kogu meie muusikale anda veel. Väga palju.“

„Kõige andekam neist lahkus,“ kirjutab üks fänn Eesti uue põlvkonna räppareid silmas pidades. „Eesti muusika kaotas tulevase supernoova.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee