Eesti uudised

Pane tähele! Nolani filmivõtted toovad nädalavahetusel Pärnu maanteel liikluspiirangud 

Toimetas Katharina Toomemets, 27. juuni 2019 12:21
Pärnu maanteeFoto: Tiina Kõrtsini
Sel nädalavahetusel tasub Pärnu maanteel auto või ühistranspordiga liigeldes olla väga tähelepanelik, sest Tallinna linn ja Eestis Christopher Nolani uut filmi väntav Warner Bros sulgevad seal osaliselt filmivõteteks liikluse. 

Filmivõtted toimuvad Tondi tänava ja Estonia puiestee ristmike vahelisel Pärnu maantee lõigul laupäeval (29.06) kella 01.00-st kuni pühapäeva (30.06) südaööni. Sellega seoses toimuvad bussiliinidel nr 5,18, 20, 20A, 36 ja 73 ning trammiliinidel nr 3 ja 4 lühiajalised, kuni 15-minutilised seisakud.

Samal teemal

Olemasolevad bussi- ja trammipeatused Vineeri ja Kosmos suletakse ning tehakse ajutised peatused olemasolevate peatuste piirkonnas. Sõitjate ohutuse tagamiseks luuakse ajutiste peatuste lähedusse turvaalad bussi- ja trammiliinide kasutajatele, kus sõitjatel on võimalik oodata ühissõidukeid või neist väljuda. Jalakäijate ohutuse ja lennuliikluse huvides on võimalik peatada filmivõtete või ülelennu ajaks liiklus kuni 15 minutiks.  

Ohutuse tagamiseks on reguleeritud ka jalakäijate liiklus nimetatud Pärnu maantee lõigul. Kuna bussi- ja trammiliinid sõidavad vabade sõidugraafikutega, palutakse sõitjatel varuda tavapärasest tunduvalt enam aega ühissõidukiga sihtkohta jõudmiseks.

Transpordiameti hinnangul meenutab piirangutega liikluskorraldus 2014. aastal Pärnu maantee trammitee remondi ajal kehtinud korraldust. Tagatud peab olema operatiivsõidukite läbilaskmine, samuti külaliste ligipääs Õnnepaleesse. Ligipääsu Õnnepaleesse ei peatata kauemaks kui viieks minutiks. 

Autodele on öösiti avatud mõlemas suunas vähemalt üks sõidurada. Liiklus jätkub neil päevil ka Tehnika, Koidu ja Vana-Lõuna tänavatel, kuid ka seal võib esineda ajutisi liikluse peatamisi kuni viieks minutiks korraga.

Võtete perioodiks on suletud väljasõidud Pärnu maanteele Sakala tänavast ja Süda tänavast, Roosikrantsi tänavast, Hariduse tänavast, Tõnismäe tänavast, Tatari tänavast Pärnu (seda erandiga Perekonnaseisuametisse minejaile).

Samuti suletakse väljasõidud Pärnu maanteele Luha ja Vineeri tänavatelt, Diakonissi pargi väljasõidu tee, liaks neile veel Paide tänava väljasõit, Magdaleena tänava ja Rapla tänava väljasõit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee