Maailm

VIDEO | Vene reisilennuk tegi hädamaandumise – hukkus kaks inimest (10)

Toimetas Aare Kartau, 27. juuni 2019 11:16
AN-24 elas läbi raske maandumise ning süttis leekidesse.Foto: AP/Scanpix
Neljapäeva hommikul pidi Vene lennuk AN-24 tegema hädamaandumise Burjaatia lennuväljal Siberis. Surma sai kaks inimest ning tõsiselt vigastada seitse, teatab The Moscow Times.

Angara Airlines lennuki pardal viibis koos meeskonnaliikmetega 46 inimest. Õhusõiduk pidi lendama Burjaatia pealinnast Ulan-Udest Nižneangarskisse, ent oli sunnitud kohe peale õhku tõusmist maanduma, mille käigus sai aga kannatada. Piloodid ei suutnud lennukit õigeaegselt peatada, mille tõttu sõitis see maandumisrajalt välja ning tabas väikest ehitist ning süttis põlema. 

Põhja-Baikali regiooni lennunduse juhi asetäitja Tatjana Prohhorova sõnul vajasid 31 inimest esmaabi. Portaali The Mirror väitel hukkusid kaks kokpitis viibinud isikut – kapten Vladimir Kolomin ja pardamehaanik Oleg Bardanov, kes olid mõlemad 57aastased. Enamus reisijatest pääsesid vaid kergemate vigastustega.

Pärast maandumist saabusid kohale ka tuletõrjujad, ent tulekahju oli lennukile juba parandamatut kahju teinud. Burjaatia kõneisik Aleksei Visev väitis, et üks lennuki mootoritest ei hakanud õhku tõustes tööle, mistõttu otsustati lennuväljale naasta. Ida-Siberi uurimiskomitee transpordiosakond on alustanud kriminaaljuurdlust, et saada teada, kas õnnetuse põhjustas piloodi/lennujaamatöötajate hooletus või eirati lennuohutusnõudeid.

Üks lennureisija filmis ränka maandumist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee