Eesti uudised

Eesti järgmiseks kohtunikuks Euroopa Inimõiguste Kohtus valiti Peeter Roosma   

Toimetas Triinu Laan, 27. juuni 2019 09:50
Foto: Riigikohus.ee
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) valis kolmapäeva hilisõhtul absoluutse häälteenamusega Eesti järgmiseks kohtunikuks Euroopa Inimõiguste Kohtus riigikohtu kohtuniku Peeter Roosma.  

ENPA pidi tegema valiku riigi esitatud kolme kandidaadi vahel, kelleks olid valitsuse poolt detsembris 2018 kinnitatud Madis Ernits, Meeli Kaur ja Peeter Roosma. Riik esitas kandidaadid tähestiku järjekorras.

Peeter Roosma asub ametisse 4. jaanuarist 2020, kui lõppeb praeguse Eesti kohtuniku Euroopa Inimõiguste Kohtus Julia Laffranque'i üheksa-aastane ametiaeg.

Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtuniku konkurssi viib Eestis läbi välisministeerium. Kandidaadid valib välja komisjon, kuhu kuuluvad välisminister, justiitsminister, Riigikohtu esimees, õiguskantsler ja riigisekretär ning nimekirja kiidab heaks Vabariigi Valitsus.

Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) on rahvusvaheline kohus, mis kohaldab Euroopa inimõiguste konventsiooni. EIK koosneb kohtunikest 47 Euroopa Nõukogu riigist, kes on konventsiooni ratifitseerinud. EIK kohtunikud on oma tegevuses sõltumatud ega esinda ühtegi riiki.

Samal teemal

29.01.2019
SUURED KOHTUASJAD VENIVAD: kas kiirem õigusemõistmine või vahialuste vabastamine?
10.10.2018
Mees läks riigi vastu inimõiguste kohtusse: politseinikud hoidsid mind niisama kinni
18.07.2018
Euroopa inimõiguste kohus nõuab Venemaalt 2,5 miljonit eurot Moldova talunike heaks
31.05.2018
Euroopa inimõiguste kohus: Leedu ja Rumeenia aitasid ameeriklastel terroriste piinata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee