Eesti uudised

Nordica uueks juhiks saab Gunnar Kobin (13)

Toimetas Triinu Laan, 27. juuni 2019 09:15
Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES
Lennuettevõtte Nordica juhatuse esimehe kohale asub alates 1. septembrist Gunnar Kobin.

"Kobinil on selge arusaamine väljakutsetest ja võimalustest, mis Eesti lennundusel täna ees seisavad ning usk ettevõtte edukasse tulevikku," kommenteeris Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel. 

Samal teemal

Tiiveli sõnul on Kobini ülesandeks luua kolmest riigile kuuluvast lennundusettevõttest toimiv kontsern, panna need ettevõtted ühte jalga käima ning koos sellega välja töötada ja ellu viia riikliku lennukompanii jätkusuutlik strateegia tagamaks Eestile olulised lennuühendused muu maailmaga. Samuti on plaan alustada Nordica enda kommertsplatvormi ehk piletimüügi- ja klienditeenindussüsteemi arendamisega, mis annab ettevõttele tulevikus suurema paindlikkuse ja sõltumatuse ning võimekuse Tallinnast lendude taasalustamiseks.

"Nordica tütarfirma Regional Jet juhina jätkab Jan Palmer, kes koos oma meeskonnaga on lühikese ajaga muutnud Regional Jet'i kasumlikuks lennufirmaks ja toonud olulisi koostöölepinguid suurte lennufirmadega nagu LOT ja SAS. Ka seda suunda tahame aktiivselt edasi arendada ning kasvatada oluliselt ekspordimahte erinevatel Euroopa turgudel," lisas Tiivel. 

Kobin oli Ekspress Grupi juhatuse esimees aastatel 2009–2016 ja kuulus pärast seda ettevõtte nõukogusse kuni 2018. aastani. Kobiniga sõlmitakse viieaastane tähtajaline leping. 

Samal teemal

02.06.2019
Miks lennufirmal Nordica läheb kehvasti?
01.06.2019
Nordica langes 5,4 miljoni euroga kahjumisse
21.05.2019
Liinid sulgev Nordica haagib end LOTist vaikselt lahti
03.03.2019
Hannes Saarpuu lahkub Nordica juhi kohalt