Eesti uudised

MIS TOIMUB? Riigieksami tulemused šokeerisid kogu lendu. Direktor ja õpetajad kahtlevad hindajates (38)

Eesti Päevaleht, 27. juuni 2019 08:39
Riigieksameid sisaldava ümbriku lahti lõikamineFoto: Mati Hiis
Kui klassi priimus, kuldmedalist või emakeele riikliku olümpiaadi üks parimaid saab eesti keele proovieksamil 100 punkti ja päriseksamil 20 punkti vähem – ja samamoodi variseb kokku ka peaaegu kogu ülejäänud lennu tulemus –, siis kas viga on õpilastes, koolis või eksami hindajas?

„Õpetajad olid hämmingus,” tunnistab MHG direktor Ene Tannberg. „Just eriti nende õpilaste puhul, kes on kolme aasta jooksul väga häid tulemusi näidanud mitte ainult koolis, vaid olnud ka kooli eest väljas sama valdkonna võistlustel.”

Samal teemal

Tannberg selgitab: „üks meie emakeeleõpetaja on ise eksamitööde hindaja ja kuna kirjandite koopiad on koolis olemas, siis nende põhjal hindaja pilguga töid üle vaadates tekkis tal rida küsimusi pandud punktide kohta. See on üks argument, miks julgeme tulemustes kahelda.” 

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Päevalehest.

Innove juhiste järgi saab eksaminand eksamitulemuse vaidlustada viie tööpäeva jooksul pärast eksami kätte saamist. Esitatud vaiete läbivaatamiseks moodustab haridusminister apellatsioonikomisjoni, mis teeb kümne päeva jooksul otsuse, kas hinne vajab muutmist või ei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee