Krimi

„Noaõnnetus“ Pärnus: sõprade pidu lõppes ühele neist traagiliselt (19)

Ohtuleht.ee, 26. juuni 2019 15:47
Vanaema nägi lapselapse käes suurt kööginuga.Foto: TIINA KÕRTSINI
Suvepealinnas toimunud tapmises kahtlustatav Vladimir ei tunnistanud end kuriteos süüdi – väidetavalt oli tegemist pelgalt õnnetusjuhtumiga.

Tänavu 7. juuni öösel võtsid vanad sõbrad ja majanaabrid Vladimir (38) ja Roman (35) Pärnus Mai tänava korteris napsu. Vladimiri vanaema nägi mehi õhtul korterisse tulemas ja heitis siis magama. Keset ööd ärkas vanaproua kisa peale üles ja silmas verist Romani elutoas diivanil lebamas – tema lapselapsel oli aga käes suur kööginuga. 

Samal teemal

Sündmukohale kihutanud kiirabi viis torkehaavaga mehe haiglasse, kuid vigastus oli sedavõrd raske, et ta suri. Politsei pidas Vladimiri tapmises kahtlustatavana kinni ning kohus võttis ta vahi alla – purjuspäi vägivallatsemise eest on Vladimirit karistatud ka neli aastat tagasi. 

Kahtlusaluse kaitsja Rünno Roosmaa hinnangul tehti aga kompromiteerivas olukorras liialt rutakaid järeldusi. Selle nädala teisipäeval taotles ta Tallinna ringkonnakohtult Vladimiri vahi alt vabastamist. 

Roosmaa märkis oma taotluses, et juhtunut tuleks käsitleda õnnetusena – tegu oli sõpradega, kes olid mõlemad alkoholi tarvitanud ja Vladimiril polnud mingit põhjust sõbrameest pussitada. Pealegi on tal olemas kindel elukoht – sel samal aadressil, kus verised sündmused toimusid – ja vähemalt uurimise lõpuni võiks ta vabaduses viibida. Kohus otsustas Vladimiri siiski kinnipidamiskohta jätta. 

Traagiliselt hukkunud Roman sattus kodumajas pussitamise ohvriks ka viis aastat tagasi, kuid pääses tollal eluga. Teist korda saatus talle nii armuline ei olnud.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee