Foto: morobell.ee
Toimetas Triinu Laan 26. juuni 2019 13:01
Venemaa võimud vabastasid teisipäeval Kaliningradi lähistel kinni peetud Eesti ettevõttele kuuluva kalatraaleri "Roxen", kuid selle kapten jäeti koduaresti, mis tähendab, et ta peab elama Kaliningradis hotellis, ega tohi linnast lahkuda.

""Roxen" vabastati eile õhtul, aga kapten jäeti veel kriminaaluurimise alla. Ta peab uurimise ajal kuu aega elama hotellis, kus peab kaks korda päevas ennast registreerima," ütles laeva Eesti omanikfirma Morobell juhatuse liige Raivo Baum ERR uudistele.

Tema sõnul võtsid Vene võimud laevalt ära navigatsiooniseadmed, et neid käimasoleva menetluse raames uurida. "Laev tuleb sadamasse, tal on ette nähtud Taanis dokki minek lähiajal," rääkis Baum.

Baumi sõnul menetlevad Vene võimud juhtumit kriminaalasja raames, kus eeldatakse, et kapten kuritarvitas oma ametiseisundit ja sõitis teadlikult Vene majandusvetesse. 

Venemaa pidas Soome lipu all sõitva kalalaeva Roxeni kinni maikuus. Väidetavalt püüdis laev ebaseaduslikult Venemaa majandusvööndis kala. 

Roxeni kapteni sõnul kaldus laev navigatsioonivea tõttu õigelt kursilt kõrvale ja sattus Venemaa majandusvööndisse. Roxen on registreeritud Soomes, kuid laeva meeskond koosnes neljast Eesti mehest.

Laev kuulub ettevõttele Morobell.