Eesti uudised

Vihane naine: abikaasa jäi jääknähtudega vahele, kuid karistuseks saadeti ta ainult koolitusele (64)

Ohtuleht.ee, 26. juuni 2019, 12:12
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Mees jäi hiljuti politseile jääknähtudega vahele, kuid mõni nädal hiljem selgus, et ta ei saanud isegi trahvi. Karistuseks tuleb tal minna koolitusele – täielik jama,“ kurdab Õhtulehele helistanud 44aastane Meeli.

„Ma olen ahastuses! See pole esimene kord, mil ta pärast kõvemat pidu rooli läheb. Ma kardan tema ja ka võõraste inimeste pärast, aga ma ei saa midagi teha. Ta teab, et mina saadaks talle politsei sappa, kui ta minu nähes rooli lõhnadega läheks,“ räägib Meeli.

„Ta pole vägivaldne ega kuri mees, aga see viga on tal küljes, et kipub ka pärast paari õlut rooli taha. Ta lihtsalt usub, et see mõni pudel tema oskusi ja võimekust ei mõjuta,“ kirjeldab naine.

„Kui ta mõne nädala eest rääkis, et politsei ta maha võttis ja roolist kõrvaldas, siis uskusin, et nüüd võtab õppust. No saab karistada ja muudab käitumist. Nüüd aga selgus, et ei mingit rahatrahvi, vaid ainult koolitus. Mees sai järjekordse kogemuse, et pole väikse vinega sõitmine nii hull midagi. Tema sai sõnumi, et võib samamoodi jätkata. Kõik on hästi ja teda ei olegi justkui karistatud," selgitab Meeli abikaasa emotsioone.

„Kui joobes juhtimine on ühiskonnas tõusnud tõeliseks probleemiks, siis miks järgneb sellele nii vähene karistus ja hukkamõist? Siin ei tohiks isegi küsimust olla – rahatrahv, kambrisse või lubadest ilma,“ on Meeli veendunud, et ta mees pääses liialt kergelt.

„Ta ei õpi sellest midagi – kõik jätkub samamoodi. Muretsen end halliks edasi,“ kurdab ta.

Mida arvad sina? Kas alguses peaks piisama hoiatusest? Või peaks joobes juhtimise eest kohe olema karmim karistus?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee