Maailm

LOOMI LIIGA PALJU: Zimbabwe peab lahti saama rohkem kui 30 000 elevandist (4)

Toimetas Aare Kartau, 26. juuni 2019, 12:08
Zimbabwe loodus ei suuda lihtsalt nii palju elevante ära toita.Foto: Pixabay
Zimbabwe valitsus kahekordistab ponnistusi, et vähendada metsikus looduses elavate elevantide arvu. Loomi üritatakse müüa, ent suuremas hädas loovutatakse neid ka tasuta, teatab CNN.

Teisipäeval osales Zimbabwe president Emmerson Mnangagwa kahepäevasel Aafrika Ühenduse/ÜRO Eluslooduse tippkohtumisel Victoria Fallsis, kus teatas, et riik peab vähendama elevantide populatsiooni. Hetkel elab Mnangagwa sõnul Zimbabwes umbes 84 000 elevanti, ent riigi jaoks on jätkusuutlik vaid 50 000. „Mõned meie naabrid põhjas on kurnanud oma looduse üle. Me oleme valmis neid metsloomi müüma ning mõnel juhul ka annetama,“ teatas Zimbabwe president konverentsil peetud kõnes.

Mnangagwa nägi ühe ostjana Angolat, ent seal on probleem sõjaga ning maamiinidega. Angola on soovinud oma elevandipopulatsiooni taastada, soovides neid miinidest puhastatud aladele asustada. Mais müüs Zimbabwe 90 elevanti Hiinasse, millega teenis 2,7 miljonit dollarit. Saadud raha pidi minema riiklikule loodusagentuurile eluslooduse säilitamiseks. 

Kõnes kutsus Mnangagwa üles eemaldama rahvusvahelist elevandiluu müügikeeldu, et Zimbabwe saaks maha äritseda kogutud elevandiluu ja ninasarvikute sarvede varud, mis pidid kokku väärt olema ligi 600 miljonit dollarit. Mehe sõnul saaks riik saadud rahaga säilitada looduskeskkonda vähemalt kaks kümnendit.

Zimbabwes, Botswanas, Namiibias ja Sambias elab kokku rohkem kui pool kogu maailma elevantide populatsioonist. Zimbabwes pesitsevad suured loomad on palju tüli tekitanud ka kohalike maaomanike ning põllumeeste seas, kelle saaki nad hävitavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee