Maailm

KRAANIVESI JA KINGITUSTEST LOOBUMINE: Soome korraldab Euroopa Liidus säästueesistumise (25)

Aadu Hiietamm, 26. juuni 2019, 20:30
Finlandia-talo Helsingis. Foto: Aadu Hiietamm
Soomest saab 1. juulil kuueks kuuks Euroopa Liidu eesistujariik ning riigi uus valitsus korraldab eesistumise säästurežiimil, vahendab Helsingin Sanomat.

Soome on varem olnud Euroopa Liidus eesistuja kaks korda: 1999. ja 2006. aastal. Neist esimene eesistumine maksis tänases vääringus 84 ja teine 90 miljonit eurot. Kui Euroopa Liidu praegune eesistuja Rumeenia kulutab kuue kuu jooksul ligi 80 miljonit eurot, siis Antti Rinne valitsus loodab hakkama saada 70 miljoni euroga. 

Kahe eelmise eesistumise ajal korraldas Soome üritusi 21 eri kohas üle kogu riigi. Seekord korraldatakse kõik eesistumisega seotud üritused ühes kohas - Helsingi kesklinnas asuvas Finlandia-talo konverentsikeskuses, kuhu jõuab lihtsalt kohale ka ühistranspordiga. Oluliselt väheneb nõupidamiste arv. Kui Eesti korraldas eesistujariigina 2017. aasta teisel poolel 275 kohtumist, siis Soome saab hakkama 130 kohtumisega. 

Finlandia-talo Helsingis. Foto: Aadu Hiietamm

Kui tavaliselt jagavad eesistujariigid külalistele kõikvõimalikke kohalikke suveniire, siis seekord jäävad kõik kingitused ära. Kingitustest vabanevat raha kasutatakse lennureiside saastekvootide kompenseerimiseks. 

Rohelise mõttelaadiga käib samuti kokku pudeliveest loobumine. Selle asemel pakutakse külalistele kraanivett.

Ära jääb ka traditsiooniline avapidu. Euroopa Komisjoni volinikud saabuvad küll 4.-5. juulil kohtumisele peaminister Antti Rinne valitsusega, kuid tavapärast pidulikku koosviibimist ei toimu. Selle asemel korraldatakse Helsingis 8. juulil rahvapidu, millega tähistatakse igasuvise noorte jalgpalliturniiri Helsinki Cup algust.

"Me ei korralda spetsiaalset avamispidu, kuhu saabuksid Euroopa Liidu juhid. Soovime rõhutada, et Euroopa Liit on osa argipäevast ning seetõttu ühendame avamispeo noorte ja laste üritusega," selgitas eesistumise sekretariaadi juht Anja Laisi.

25 KOMMENTAARI

ä
ätt. 4. juuli 2019, 06:49
Tunneme Soomlastele kaasa sest vaat kui meie olime,vaat kuidas panime !
k
kuskilt ja kusagil 27. juuni 2019, 12:51
tuleb ometi mõttetu laristamisega lõpetada. Ümarlaudurid igaüks omas ametis, millise töö eest on tasud ammugi kõrgustesse tõstetud, küll jõuavad ka jo...
(loe edasi)
Loe kõiki (25)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee