Krimi

Telliskivi taksomõrvar oli osaline kahes kriminaalmenetluses (19)

Ohtuleht.ee, 25. juuni 2019 19:01
Foto: Tiina Kõrtsini
Politsei kinnitas Õhtulehele, et öösel vastu reedet Telliskivis kahte taksojuhti tulistanud 30aastane Raivo Jürimäe oli eelnevatel aastatel osaline kahes menetluses. 

PPA pressiesindaja Marie Aava sõnas, et Jürimäe oli menetlustes osaline 2016. ja 2018. aastal, mil tal tekkisid taksojuhina konfliktid klientidega. "Mõlemal juhul politsei selgitas asjaolusid, kuid kuritegu ei saanud tõendatud ja kellelegi süüdistust ei esitatud. Tegemist oli sõna-sõna vastu olukordadega, kus üks osapool väitis, et teda rünnati ja teine osapool väitis, et kaitses end," selgitas Aava. 

Reede varahommikul kella 3 paiku tulistas 30aastane Raivo Jürimäe Telliskivis Loomelinnakus kahte taksojuhti, kellest üks, 32aastane Maksim, suri ning teine sai tõsiselt vigastada. Põgenenud tulistajat märgati Nabala bussipeatuses ning politsei saabudes võttis Jürimäe endalt elu. 

Politsei kinnitas teisipäeval Delfile, et Jürimäe sihtis taksojuhte teadlikult, kuid ohvreid isiklikult ei tundnud. Samuti on selgusetud tulistaja täpsed motiivid. 

Samal teemal

25.05.2019
Taksomaffia kriminaalasja seos Telliskivi tapmisega: kas meelevaldne lahmimine või on kahtlustel tõepõhi all?
22.05.2019
PILTUUDIS | Nabala bussipeatus päev pärast dramaatilisi sündmusi
21.05.2019
Nabala küla elanik taksomõrvari viimastest tundidest: ta sai isegi kohaliku elumehega sõbraks
21.05.2019
Taksojuhtide tulistaja soovis korduvalt saada politseinikuks