Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 25. juuni 2019 19:01
Politsei kinnitas Õhtulehele, et öösel vastu reedet Telliskivis kahte taksojuhti tulistanud 30aastane Raivo Jürimäe oli eelnevatel aastatel osaline kahes menetluses. 

PPA pressiesindaja Marie Aava sõnas, et Jürimäe oli menetlustes osaline 2016. ja 2018. aastal, mil tal tekkisid taksojuhina konfliktid klientidega. "Mõlemal juhul politsei selgitas asjaolusid, kuid kuritegu ei saanud tõendatud ja kellelegi süüdistust ei esitatud. Tegemist oli sõna-sõna vastu olukordadega, kus üks osapool väitis, et teda rünnati ja teine osapool väitis, et kaitses end," selgitas Aava. 

Reede varahommikul kella 3 paiku tulistas 30aastane Raivo Jürimäe Telliskivis Loomelinnakus kahte taksojuhti, kellest üks, 32aastane Maksim, suri ning teine sai tõsiselt vigastada. Põgenenud tulistajat märgati Nabala bussipeatuses ning politsei saabudes võttis Jürimäe endalt elu. 

Politsei kinnitas teisipäeval Delfile, et Jürimäe sihtis taksojuhte teadlikult, kuid ohvreid isiklikult ei tundnud. Samuti on selgusetud tulistaja täpsed motiivid.