Foto: Citybee
Toimetas Triinu Laan 25. juuni 2019 18:38
 Leedu päritolu firma Citybee alustab reedest Tallinnas elektriliste tõukerataste laenutamisega, ringlusesse jõuab 100 uut sõiduvahendit. 

Tõukerattaid on võimalik laenutada kümnest erinevast laenutuspunktist, mis on jaotatud Tallinna suuremate tõmbekeskuste vahel.

„Laenutuspunktide asukohavalikul oleme võtnud arvesse teiste Euroopa linnade kogemust, kus tõukerataste süsteem juba töötab. Esialgu on tõukerattad saadavad vaid kesklinna piirkonnas, kuid vajadusel laieneme ka teistesse linnaosadesse,“ selgitas Citybee Eesti juht Heigo Protten. 

Näiteks on tõukerattad Tammsaare pargi juures, Vabaduse väljakul, Baltika Kvartalis ning Kalamajas. Täpsed asukohad on leitavad laenutamiseks vajaliku mobiiliäpi Citybee kaardirakenduselt. Protten rõhutas, et kuigi esialgu alustatakse 100 tõukerattaga, siis nõudluse korral tuuakse rattaid linnatänavatele juurde.

Sõidu alustamine maksab 50 senti ning iga järgnev minut 10 senti. „10-minutilise sõidu puhul jõuab juht läbida keskmiselt kaks-kolm kilomeetrit ning see läheks maksma 1,5 eurot, mis on juba kordades odavam kui takso sisseastumistasu,“ lausus Protten, lisades, et korraga saab tõukerattaga sõita ligikaudu 25 kilomeetrit.

Vastavalt kokkuleppele Tallinna linnavalitsusega võib elektrilise tõukerattaga linnatänaval sõita kuni 20km/h ning eraldi turvavarustust kasutama ei pea. „Siiski soovitame võimalusel kasutada kiivrit, et tagada maksimaalne ohutus võimalike kokkupõrgete puhul. Samuti kutsume kõiki üles jälgima liiklusreegleid ning arvestama teiste liiklejatega,“ lisas Protten. 

Aprillis tuli Citybee Tallinnas turule minutipõhise kaubikute autojagamise teenusega.