Eesti uudised

Taksomaffia kriminaalasja seos Telliskivi tapmisega: kas meelevaldne lahmimine või on kahtlustel tõepõhi all? (36)

Kristjan Väli, 25. juuni 2019 18:10
TAKSOMAFFIA SEOS? Õige pea pärast Raivo Jürimäe toime pandud veretööd hakkas avalikkus kahte asja omavahel seostama.Foto: Tiina Kõrtsini

Taksomaffia kriminaalasja tunnistaja tappis pealtnäha ilma igasuguse põhjuseta oma ametikaaslase ja vigastas raskelt teist. Kas kaks asja võivad olla omavahel kuidagi seotud?

Reedel kahe kolleegi pihta püstolist tule avanud ja ühe neist ka tapnud taksojuht Raivo Jürimäe oli tunnistaja vähemalt ühes kriminaalasjas, mis puudutas nn taksomaffia tegevust Tallinnas. Õige pea pärast Jürimäe toime pandud veretööd hakkas avalikkus kahte asja omavahel seostama. „Aeg on näidanud seda, et enne kui laipa taga ei ole, siis lastakse probleemil rahulikult jätkuda.“ Just nii ütles Raivo Jürimäe Postimehe ajakirjanikule 2015. aasta sügisel, kui ta kurtis taksomaffia tegemiste üle. Jürimäe oli taksojuhina ja nn taksomaffia ohvrina pettunud, et võimuorganid pööravad vanalinnas toimuvale liiga vähe tähelepanu. Tema toonane sõnavõtt ja seos taksomaffia kriminaalasjaga sai aga täiesti uue tähenduse reedel, kui ta lasi külmavereliselt maha ametikaaslase. 

Kas aastatetagune ajakirjanikule väljaöeldu võis olla ettekuulutus või oli tegu lihtsalt emotsioonidega, ei pruugi me kunagi teada saada. Jürimäe surma tõttu läheb menetlus peagi lõpetamisele, ent prokuratuur lubas sellest hoolimata anda mehe motiivides selgusele jõudmises endast parima. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.10.2019
SÕDA TAKSOMAFFIAGA: Kemerovo jõugule vastu hakanud hulljulge taksojuhi kodu ja auto pandi põlema
09.10.2019
Sadama taksomaffiat ärritas ninameeste saamatus
09.10.2019
GRAAFIK | TAKSOMAFFIA LAMMUTAMINE: vanalinna bande sai karistada, sadama seltskonda ootab kohtutee
28.06.2019
SÕIDA JA SÕIMA! Konfliktne taksojuht ei saagi kriminaalmenetluse tõttu sulge sappa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee