TAKSOMAFFIA SEOS? Õige pea pärast Raivo Jürimäe toime pandud veretööd hakkas avalikkus kahte asja omavahel seostama.Foto: Tiina Kõrtsini
Kristjan Väli 25. juuni 2019 18:10
Taksomaffia kriminaalasja tunnistaja tappis pealtnäha ilma igasuguse põhjuseta oma ametikaaslase ja vigastas raskelt teist. Kas kaks asja võivad olla omavahel kuidagi seotud?

Taksomaffia kriminaalasja tunnistaja tappis pealtnäha ilma igasuguse põhjuseta oma ametikaaslase ja vigastas raskelt teist. Kas kaks asja võivad olla omavahel kuidagi seotud?

Reedel kahe kolleegi pihta püstolist tule avanud ja ühe neist ka tapnud taksojuht Raivo Jürimäe oli tunnistaja vähemalt ühes kriminaalasjas, mis puudutas nn taksomaffia tegevust Tallinnas. Õige pea pärast Jürimäe toime pandud veretööd hakkas avalikkus kahte asja omavahel seostama. „Aeg on näidanud seda, et enne kui laipa taga ei ole, siis lastakse probleemil rahulikult jätkuda.“ Just nii ütles Raivo Jürimäe Postimehe ajakirjanikule 2015. aasta sügisel, kui ta kurtis taksomaffia tegemiste üle. Jürimäe oli taksojuhina ja nn taksomaffia ohvrina pettunud, et võimuorganid pööravad vanalinnas toimuvale liiga vähe tähelepanu. Tema toonane sõnavõtt ja seos taksomaffia kriminaalasjaga sai aga täiesti uue tähenduse reedel, kui ta lasi külmavereliselt maha ametikaaslase. 

Kas aastatetagune ajakirjanikule väljaöeldu võis olla ettekuulutus või oli tegu lihtsalt emotsioonidega, ei pruugi me kunagi teada saada. Jürimäe surma tõttu läheb menetlus peagi lõpetamisele, ent prokuratuur lubas sellest hoolimata anda mehe motiivides selgusele jõudmises endast parima. 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon