Maailm

Itaalia maffiaboss põgenes Uruguay vanglast (5)

Toimetas Aare Kartau, 25. juuni 2019 14:51
Itaalia maffiaboss Rocco Morabito.Foto: AFP/Scanpix
Itaalia mafiooso Rocco Morabito põgenes koos kolme kaasosalisega pühapäeva hilisõhtul Uruguay pealinna Montevideo kinnipidamisasutusest, teatab CNN.

Rocco Morabito kuulus kurikuulsasse Ndrangheta ehk Calabriani maffiarühmituse ridadesse. Alates 1994. aastast oli mees Itaalia üks tagaotsitavamaid kurjategijaid. Ta vahistati viimaks 2017. aastal Uruguays, kui ta oli end korrakaitsjate eest varjanud üle 20 aasta. Ta mõisteti Itaalias tagaseljaotsusega süüdi narkokaubanduses ning organiseeritud kuritegevuses – kohus otsustas määrata Morabitole 30 aastat vabadusekaotust.

Pühapäeval õnnestus maffiabossil aga Uruguay vanglast põgeneda. Koos kolme kaasvangiga murti kinnipidamisasutuse katuseavast läbi. Grupp röövis enne kadumist ka lähedalasuvat talumaja. Interpol on väljastanud Morabito ja tema kaasosaliste kohta punase hoiatusteate, ehk kõrgeima vahistamismääruse. Morabitot ootas lähiajal väljaandmine Itaalia võimudele. Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles, et Morabito suguse kriminaali põgenemine on väga häiriv uudis ning omalt poolt tehakse kõik, et mees tagasi trellide taha saata.

Uruguay ametivõimud väitsid, et Morabito saabus riiki 2001. aastal, kasutades Brasiilia võltsdokumente. Mees elas Maldonado lähedal asuvas maakülas kuni ta arreteeriti. Vahistamise käigus leiti Morabito valdusest 13 mobiiltelefoni, automaatpüstol, 12 krediit- ja pangakaarti ning suurtes kogustes erinevate riikide rahatähti.