Maailm

SUUR RIKE: Hollandis lõi telefonikatkestus riikliku hädaabinumbri rivist välja (2)

Toimetas Aare Kartau, 25. juuni 2019 11:32
KPNi telefonivõrk oli esmaspäeval Hollandis kolmeks tunniks maas.Foto: Reuters/Scanpix
Suur telefonikatkestus lõi esmaspäeval Hollandis rohkem kui kolmeks tunniks rikki ka hädaabinumbri kasutamise. Politsei ja päästeteenistus pidid selleks puhuks välja mõtlema erinevaid alternatiive, teatab The New York Times.

Hollandi telekomiettevõte KPN teatas Twitteris kohaliku aja järgi 19.40, et rike on parandatud ja hädaabinumber 112 ning teised telefoniteenused on taas töökorras. Seisak, mis algas kella 16 paiku, sundis päästeteenistust kiirelt tegutsema. Läbi sotsiaalmeedia jagati uusi telefoninumbreid, mis ei kuulunud KPNi võrku ning leiti ka teisi alternatiive. Politsei saatis korrakaitsjaid ka tänavatele, et inimesed saaksid neilt vajadusel abi paluda.

Politsei pressiesindaja Suzanne van de Graaf ütles riiklikule telekanalile NOS, et politseitöötajad on raadiosaatjatega tänavatel. „Me kutsume üles kõiki, kes soovivad hädaolukorrast teavitada, minna tänavale,“ väitis van de Graaf. Inimestel soovitati abivajadusest teada anda ka sotsiaalmeedia kaudu või suunduda avalikesse asutustesse.

Hollandi justiits- ja kaitseminister Ferd Grapperhaus ütles, et on olnud KPNi juhtidega telefonikatkestust puudutaval teemal otseses vestluses. Suure katkestuse põhjust pole veel avalikkuse ette toodud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee